Seo’da Yönlendirmenin Önemi

Seo’da Yönlendirmenin Önemi oldukça son zamanlarda artmaya başladı ama yönlendirmenin mantıkıen ne derece önemi olacağını hiç bilmiyorum.

Aklıma Gelen bir kaç çzöüm yada +seo dedikleri şunlar olması gerek. Yönlendirme önemli yalnız bu yönlendirme’nin ayrı ayrı yolları ve çeşitleri var bunlardan bahsedecek olursak.

301 Redirect(Yönlendirmesi)
Çoğu Arama motorlarında sitelerimizi, alan adınlarımızın başına www olarak indexler bazıları ise www olmadan indexler.Çünkü Arama her iki taraflı da indexlerseler arama motorları sizin sitenizi iki tane olarak görecektir. Bir www olarak diğeri ise www olmayan haliyle iki çeşit siteniz olcaktır. Bu nedir peki sizin siteniz iki tane hep aynı içerik herşey aynı buda Arama motoru Algoritmasında değer düşüklü yani -seo gücüdür. kursistem.com’a gelen tüm ziyaretçileri www.kursistem.com adresine yönlendirmek için 301 Redirect (yönlendirme) ‘i kullanmışızdır. Ve Son olarak sitenizde ki kırık linkleri de index.html index.php default.aspx gibi sayfalara yönlendirebilir hataları telafi etmiş olabilirsiniz.

301 Redirect(Yönlendirmesi)

302 yönlendirme ise alan adı yönlendirmesi olarak söz ediliyor bu yönledirme hem kod oalrak yapılıyor hemde domaini aldığınız firma tarafından otomatik ekrandan yapılmaktadır.Bir şirketseniz Alan adlarınız fazla ise ana alan adına yönlendirerek bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Peki bunların seo ya yatkınlığı +seo avantajı var mıdır ne derecedir bunları da anlatacağız..

301 sayfa yönlendirme olarak adlandırıyoruz biz 301 yönlendirme seo açısından +seo avantajı verebilmektedir.Çünkü;

Alan adınız Google arama motorunda tek bir sayfa olarak gözükecektir. Hata sayfalarınız var ise yada kırık linkleriniz onları diğer istediğiniz sayfaya yönlendirecektir.

Bu da hem o linkinize bir şey yapmayacak sadece silebilir. Hem sitenizi ziyaret eden kullanıcılarında hata ile karşılaşmamasına sebep olacaktır.

302 Redirect(Yönlendirmesi)

+seo avantajıda olmakla beraber hiç bir yan etkisi olmaz ama tek avantajı hitinizin artması olur. Örneğin sizin ana siteniz www.siteniz.com dur. Ama kişi sizi www.siteniz.net olarak arıyorsa arama motorunda sizin siteniz www.siteniz.net çıkar fakat tıkladığında www.siteniz.com’a yönlendirilir. Buda size hitinizi arttırır. Tek Avantajjı seo açısından budur.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*