seo
seo

Seo hack olayı yeni Salgına Dikkat Seocular Bilinçlenin

Seo hack olayı yeni Salgına Dikkat Seocular Bilinçlenin

seo

seo

Webmastersitesi.com  yöneticisi bizim çok eski samimi Abimiz  geçen gün forum da bir  uyarı yazısı çok faydalı olmuş…!
Evet son dönem yeni bir furya başladı buna göre artık virüslerle ele geçirilen sitelerin müsait yerlerine giren ZARARLI zihniyete sahip hazır yazılımlar kendi kodlarını ekliyorlar. Özellikle body etiketinden sonraya eklenen 1. link çok ölümcül bir çöküş yaratabilir. Elbette google bu zararlı linklerin ne amaçla olduğunu anlıyor ve bunlara link veren siteleri derinlere gömüyor buna pek çok kişide şahit oldum, son olay hostgatorda karşıma çıktı güzel bir türk sitesine geçirilen çinli kodları yakıştırtamadım. Artık hostgator gibi dev amerikan şirketlerinde host etmek güvenli değil anlamına geliyor. Kendi serverınız ve kendi güvenlikçiniz olacak. Malesef henüz yeterli güvenliği uygulayan bir türk hostu da görmedim ben güvenliyim diyen varsa buyursun biz de bilelim. Çok ünlü 4 türk hostunda sitelerin diğer host müşterilerince ele geçirilmesine şahit oldum…. Konuyu fazla uzatmadan nedir bu olay?
Bir şekilde makinaya geçen virütik yazılım, public_html veya httpdocs gibi webe açık dizinlerdeki index.php veya benzeri uygun sayfalara otomatik olarak kendi backlinklerini ekler özellikle ilk backlinklere eklediği içinde sayfadaki tüm PR ve google enerjisini sömürecektir. Sayfanızda herşey normal görünebilir bu linkleri sadece kaynak kodu açınca farkedebilirsiniz BB kodları ve a etiketleriyle hazırlanır veya her ikisi ile birden bir kod yerleştirme operasyonu yapılabilir. Bunun etkisi çok ani olabilir kod eklendikten 3 gün sonra hitlerinizde ani bir düşüş olur eğer 2 hafta içinde (tahmini) bu zararlı kodlar kalkmadığı vakit 6 aylık veya daha kalıcı bir ceza kapınızı çalabilir.

Bu kodlar sadece link eklemeyip virüste bulaştırabilir bunlar ise daha da kötü sonuçlar doğurup sitenizi bu site sağlığa zararlıdır  şeklinde damgalanıp google girişleri yasaklanabilir ayrıca uğraşıp google hesaplarına ekleyip sitenizi tekrar değerlendirme de isteyip açtırtabilirsiniz.

Sıcak bir gündem uyanık olun.

kaynak : webmastersitesi.com

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*