Seo | Web Masterlar İçin Yararlı Araçlar

Seo | Web Masterlar İçin Yararlı Araçlar

WEB TASARIMCILAR İÇİN YARARLI ARAÇLAR

Bir web siteniz vardı, sildiniz veya yenilediniz. Ama eski tasarımlarınızın kaybolduğunu sanmayın, çünkü web arşivi, bütün siteleri kaydediyor. Eski tasarımlarınızı görmek veya nostalji yaşamak için aşağıdaki linke tıklayınız ve çubuğa sitenizin adresini yazın. http://www.archive.org
Web sayfanızın hızı nasıl? Ziyaretçiyi kaçırıyor mu? Çoğu ziyaretçinin artık 3-4 sn’den fazla beklemediği gerçek. Sayfa yüklenme hızınızı aşağıdaki linkten ölçünüz.
Sitenize hangi web sayfalarının link verdiğini öğrenmek için, yani backlink sorgulamak için tıklayınız.

Herhangi bir bilgisayarın Ip adresinden hangi ülke, şehir, bölge, posta kodu bilgilerini ve harita üzerindeki yerini öğrenmek için tıklayınız.
http://www.ip2location.com

Uzun zamandır bir site tasarımına emek veriyorsunuz. Linkinizi çeşitli sitelere kaydettiniz, pagerankiniz yükseldi. Acaba web siteniz kaç para eder.Aşağıdaki site hemen değer biçiyor.
http://www.websitevaluecalculator.com
Web sitenizin tıklanma sayısı, diğer sitelerden aldığı link sayısı gibi çeşitli kriterlerin birlikte hesaplanmasıyla oluşan Pagerank’ini (sayfa değeri) öğrenmek için tıklayınız.
http://www.googlepagerankchecker.com

Sitenizi tasarlarken uyumlu bir kaç renk kullanmak gerektiğini bilirsiniz.Aşağıdaki linkten uyumlu renklerinizi belirleyebilirsiniz.
http://wellstyled.com

Acaba İnternette sitenizin kopyası veya benzeri yapılmış olabilir mi? Benzer domainler var mı? Tespitini yapmak için tıklayınız. http://www.copyscape.com

Sitenizle ilgili pagerank ve link sayısı gibi birtakım istatistiki bilgiler öğrenmek için tıklayınız.
http://www.sitebilgi.net

Web tasarımıyla ilgili aklınıza gelebilecek bir çok malzeme bulabileceğiniz yararlı bir site.
http://www.gezginler.net

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*