Seo | .tk neden ucuz ?

seo-tk

Evet Piyasada dolaşan .tk uzantılı alan adlarını almanızı önermeyiz çünkü; Kişisel veya Firma bazında alan adını aldığınız günden sonra o alan adı senin üzerine gözükecektir. Başka bir kişi veya firma aldıysa eğer onlarda da sizin isminiz gözükecektir. Hiç Silinmeyecek gibi yazılıyor. İsim Tescil Felan da fayda etmiyor. Ve bununla beraber hukuki işlemlerde başınıza bela oluyor.

Bilgili Olursanız Seviniriz. İnfo alan adları 2 tl ye bile bulabilirsiniz. Bunlara rivayen .tk alan adını almanıza karşıyız artık.

Gelelim Seo Açısından .tk .info alan adlarının etkisine .tk .info gibi pek akılda kalmayacak uzantılarla www.siteadi.info ile www.siteadi.com arasında çok büyük fark var nasıl mı şimdi siz bir e-ticaret sitesine girdiniz çok hoşunuza gitti ve hep takip etmek istediniz bu alan adı www.e-ticaret.info mu olsa daha iyi akılda kalır yoksa www.e-ticaret.com mu aklınız kalıp da veya ctrl+K yapmanıza gerek kalmadan http:// bölümünden url yi elinizle girmeniz çok daha iyi olmaz mı evet olur hatta bu olay seo dan da çok büyük etkisi olur. Ama Sen Siteni Öyle yap ki alan adın akılda kalan uzantısı akılda kalsın site tasarımın insanı mest etsin akılda kalan bir tasarımın olsun ondan sonra hitin yükselsin ve seo da özgün backlink copy-paste nin dışına çıkarak özgün içerik özgün backlink çeşitli backlink olayı çözecektir.

Evet bugünlük aklıma gelenler bunlardı .tk dan girdik e-ticaretden çıktık hakkınızı helal edin.

Hoşçakalın.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*