Seo | Seo’da Sitemap’ın Önemi

Seo | Seo’da Sitemap’ın Önemi

seo optimizasyonuSeo’da Xml’in Önemi

Öncelikle Yazıma Başlarken Herkese İyi Günler Dilerim…

Seo Optimizasyonu sürecinde sitenize belirli tarihler arasında Google bootları yani Google Robotları Sitenizi ziyaret ederler.Ve kendi veritabanlarına kaydederler.
Eğer sitenizi ne kadar hızlı download ederler ise o kadar size +puan verirler ama siteniz ağır bir sunucuda ve görsel öğeler çok ise Google indexleme yaparken çok beklerse “Back” tuşuna basarak bir diğer internet sayfasına geçer.
Buda sizin indexlenme oranınızı etkiler ve belirlediğiniz kelimelerde pek sonuç alamazsınız.

Şimdi düşüneceksiniz bu adam ne anlatıyor acaba felan gibisinden ama şimdi Xml yani Sitemap sitemize +puan olarak geri dönecektir.

Bunun sebebi Google bootları yani Google Robotlarının sitenizi ziyaret etdiğinde hangi link nerede o linkin altında hangi linkler var, bir sayfa da kaç tane link adeti var ,bütün site de kaç tane link sayısı,resim,text,sayfa sayısı olduğunu rahatlıkla bakabilir.Bu da ne demek oluyor Google’ın daha çabuk indexlemesi daha hızlı siteyi dolaşması bunlar size +puan olarak geri dönecektir.

Hızlı Download konusu sitemap ile alakası yok sadece sunucunuz yani hosting firmanız veya internet hızınızla alakası vardır. Bu konuyada ayrı bir konu açarak anlatmayı düşünüyorum..

Size Online Site Haritası Oluşturucu Bir Site Önereceğim Eğer İlgilenecekseniz Buyrun…
http://sitemap.turkyorumcu.com/

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*