pagerank
pagerank

Seo | Pagerank Nedir ?

Pagerank Nedir

Pagerank Google site sıralamalarında sitelere verdiği 0 il 10 arası algoritmik bir değerdir. Pagerank kısaltılmış ismi Pr’dir.Pagerank ı yüksek siteler Türkiye; sahibinden.com 5, arabam.com 6, milliyet.com.tr 8, sabah.com.tr 7,  gibi büyük çapda ki siteler tıklanma olanağı yüksek siteler bu değeri fazlasıyla almaktadır. Pagerank değerini yükseltmek için Backlink ve veri yönetimi siteyi güncel tutmayı sağlamaktır. Backlink Konusunu bundan Önceki yazılarımda anlatmıştım. Pagerank’ı yükseltmek için dediğim gibi en başta başka sitelerden pagerank ı yüksek sitelerden backlink edinmeniz gerek eğer pagerank’ı 0 olup 10 backlink alıyorsanız pagerank’ı 5 olup 1 backlink almanız siteniz için daha yararlıdır. Pagerak’ı yüksek siteleler sizi her zaman yukarı çeker. Ve google’ın taramalarından sonra size sonuç vereceğine inanın…Saygılar…

8 yorum

 1. çok teşekkürler güzel bi iş olmuş

 2. ellerinize sağlık, hoş bi iş çıkmış ortaya.

 3. ellerinize sağlık, hoş bi iş çıkmış ortaya.

 4. çok teşekkürler güzel bi iş olmuş

 5. merhabalar pagerank ile alakalı bir araştırma yapıyorumda herkese soruyorum sizede yazmak istedim bu seo optimizasyon da pagerankın önemi şuan ki tarihe uygunmu anlatımınız sanırım güncel değil ama önemlide değil cevap verirseniz sevinirim en son pagerank google algoritmalarına göre nasıl algılanıyor ve nasıl yapılandırılmalı bir web sitesinde ki önemi nekadar değerli artık bunları detaylı öğrenmek için bir sistem cimi olmak lazım seo optimizasyon ne kadar zor imş pagerank ı yeni araştırıyorum bunuda öğrensen nasıl yaparım bakalım

  • Pagerank Türkçede tam karşılığı olmayan bir Google terimidir, genelde internet kullanıcıları ve site tasarımcıları tarafından “Link Popülerliği Puanı” olarak algılanır ama kullanılan terim PageRank’dır.
   PageRank Google’ın site sıralamasında kullandığı algoritmanın sonucu sitenize verdiği değeri gösteren bir basitleştirilmiş değerdir.
   Google kendisi her ne kadar güncel veriler ile çalışsa da her aramada bu verileri kullanmasın sorun yaratacağı için bu basitleştirilmiş değeri geliştirip bunu kullanmaya başlamıştır.
   Arama Motorunu programlayanlar eğer bir site dışarıdan çok link (ilişim) alıyorsa bu sitenin içeriği iyidir düşüncesi ile kodları yazdıklarından arama siteleri de genelde bu düşünceye göre siteleri sıralarlar. Google da aynı düşunce ile kodlanmış bir arama motorudur.
   Google açısından PageRank da burada devreye girer, çünkü bir siteye verilen linklerin analizinden sonra o site için oluşturulmuş bir değerdir bu. Ancak sadece link almak yeteli değildir, nasıl link aldığınız da önemlidir, yani tabiî ki bu linklerin içeriğinde bulunan anahtar kelimelerin de büyük bir anlamı vardır.
   Başka sitelere link verirken en dikkat edilmesi gerekenler; öncelikle link değişimi yaptığınız her siteye link açıklaması olarak aynı kelimeyi verdirin bu sizin aramalarda o kelimeden üst sıralara çıkmanızı sağlayacak. Ayrıca eklenen linkin index sayfasında olması çok önemli backlink olarak başka sayfalarda verilen linkler pagerank değerinizin artmasına bi faydası olmayacağı gibi zararı da dokunabilir.pagerank’ kısaca bu şekilde tanımlayabiliriz.
   iyi çalışmalar iyi akşamlar diliyorum

 6. Yoruma cevaplar inceliği gösterdiğiniz için teşekkürler sana pagerank olarak anlatılacak en iyi şekilde olayı gündeme getirmiş sinir teşekkür ederim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*