Seo | Google Ping Atma

Seo | Google Ping Atma

Selamun Aleykum Sevgili Arkadaşlar ;seo optimizasyonu

Evet arkadaşlarım bugün ki konum Google’a pin atma veya ping yollama. Ping atmak Seo Optimizasyonu işleminde en basit yapılan işlemlerden birisidir bence.

Diyelim Sizin bir web sayfanız var yada  forum siteniz var, Günlük güncel haber, yazı, resim v.s eklemlerde bulunuyorsunuz, Google sizin yazdığınız Günlük güncel haber, yazı, resim v.s eklemelerde sizin sayfanızı indexlemiyorsa ping atmanız yani bi nevi Google’a benim sayfalarım burda….. Demeniz gerek evet benim sayfa Google’a burda dedirtmek için toplu ping atma siteleri ve Google’ın sitesinden kendi elinizlede yapabiliyorsunuz..

Şuan benim aklımda mevcut olarak bildiğim toplu ping atma siteleri şunalrdır ; Pingomatic.com, pingler.com,  autopinger.com, ipings.com gibi birçok ping atma siteside vardır. Kendim de şuan kullandığım çoğunlukla pingler.com’u çoğunlukla kullanırım.. Genellikle hepsini kullanırım doğrusu ve araştırmalarda yaparım yapıp buldukça sizlerede sunarım..

Ama bizim sitemiz wordpress sistemimiz olduğu için ping atma gibi bir sorunumuz yok açık söylemek gerekirse Çünki ; wordpress tabanlı blog sistemlerde wordpress’in altında ping atma sistemi mevcutdur. Ping atma sitelerinde wordpress olduğu için bazılarında hata verme oranı fazladır.. Kendi tecrübelerim sonucunda çok rastladım…

Google’a Ping Atmam İçin Ne Yapmam Gerek ?

Manuel Olarak ping atmayı ilk olarak göstereceğim ;

ilk olarak Buraya Tıklayalım…

Blogunuz Google sonuçlarında listelenmiyorsa sitedeki texbox’a sitenizin url’sini yazıyorsunuz.(http://www.siteniz.com) gibi. İşlem bu kadar basit arkadaşlar… Otomatik ping atma sistemide bunun kadar basit şimdi gelelim otomatik ping atma sistemine ;

İlk Olarak Buraya Tıklayalım…

  1. Blog Name: Sitenizin Adı – Başlığı‘ı Yani Meta Tag’ı
  2. Blog Home Page: Sitenizin URL’si (http://www.siteniz.com)
  3. RSS URL (optional): Sitenizin RSS URL’sini buraya yazacaksınız. Bu seçenek opsiyoneldir, istemezseniz koymazsınız ama koymanızda fayda var.(http://www.siteniz.com/?feed=rss2) Gibi..
seo optimizasyonu

Bir yorum

  1. Teşekkürler bilgi için .

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*