Seo Optimizasyon Ve Yararları

İlk Önce seo nedir ? diyerekten başlayalım
Seo search engine optimization(Arama Motoru Optimizasyonu) Demektir Yani;
Siz Bir kelime belirlediniz işiniz mesleğiniz firmanız o kelime üzerinde iş yapmakta örneğin Çiçek çiçekcisiniz sipariş alıyorsunuz. Ama kitle sizi internetten de bulmasını istiyorsunuz o zaman seo gerekli veya adwords-adsense oda çok külfiyetlidir. Maddi durumdan sıkıntınız yoksa hiç uğraşmayın direk Google a reklam veriniz. Ama o reklamları tıklayan kaç kişi 10 kişi de 1 kişi olur oda yanlışlıkla 🙂

Google çok pahalı çalışmaktadır. Verirkende çok cimri vermektedir. Mesela kelime başına fiyat değişmektedir. Çicek Kelimesinde tık başına 1,2 TL kesiyorsa çiçek sipariş kelimesi 80 Kuruş kesebilir. Ama reklam alan bir site isen tık başına size kazanç oalrak 0,2 cent vermekte bu durumda yine google kazancını 100 % olarak kazanmaktadır.

Neyse bu konular ince detaylar bunları geçelim seo nun yararlarına gelelim. Seo Siz Google ile alakayı kesersiniz. Ama onun taktikleri ve algoritmasına göre sitenizi ayarlarsınız. Bu ayarlamaları yaptıktan sonra siteniz özgün olmaktadır. Copy-Paste hiçbir zaman olmamalıdır. Copy-past sitelerde zaten direk banlanır. Sitenizin teması w3c standartlarına uygun olmalıdır. Dış backlink ve iç backlink veya iç seo ve dış seo yapılmalıdır. Siteniz sık sık yazı kategori sayfa olarak çoğaltılmalı ve özgün olmalıdır. Google güncel siteleri statik değil dinamik olan siteleri sevmektedir. Bu istatisklere uyduğunuz sürece Google sizi istediğiniz yerlere zamanla çıkaracaktır. Sizler sabırla bu işlemleri yaptıkça bu işlemler sonucu emeğinizin karşılığını alacaksınızdır bundan emin olun ama bugün ama yarın elbet alacaksınız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*