Seo Nasıl Yapılır ? Google de ilk Sayfaya Nasıl Gelinir ?

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Seo Nasıl Yapılır ?  Google de ilk Sayfaya Nasıl Gelinir ?

internetten Para Kazanmak için SEO nasıl yapılır da internetten para kazanmak için SEO çalışmalarını genel olarak inceledik. Bu yazımızda internetten para kazanmak için gerekli SEO çalışmalarını detaylı inceleyeceğiz.

Site içi SEO çalışmasını geniş ve özgün içerik ile SEO ,sayfa başlığı düzenlemesi (Title Tag) ile SEO, meta taglar (Meta Tags) ile SEO, başlıklar (Headers) ile SEO,Site içi bağlantı yapısı (Anchor links) ile SEO, sayfa ismi (URL) ile SEO, görsel etiketler (images, flash, multimedia) ile SEO,Site Haritası (sitemap) ile SEO, Alan adı ve anahtar kelimer ile SEO başlıkları altında inceleyeceğiz.
SEO ve Geniş ve Özgün içerik
Arama motorları zengin ve özgün içeriğe sahip sayfaları hızla ön sıralara taşır. İçeriğinizdeki anahtar kelimeler içerisinde arama motorlarında SEO açısından ilk paragraf içeriğin sonraki bölümlerine oranla daha önemlidir. Aynı şekilde koyu renk, italik yada altı çizili yazılmış kelimeler arama motorlarında diğer kelimelere oranla daha önemlidir.

Örnek : <strong>Evden eve nakliyat</strong> arama motorlarına Evden eve nakliyat görünecektir.
SEO ve Title Tag (Sayfa Başlığı)
SEO açısından en onemli etkenlerden biri sayfanın başlığıdır. Dolayısı ile başlık en önemli anahtar kelimeleri barındırmalıdır. Başlık, siteniz Google’da listelendiğinde gözüken başlıktır. Başlığın tümünün arama motoru sonuçlarında gösterilebilmesi için sayfa başlıklarıni 66 karakter altında tutmaya özen gösterin.
Başlık her sayfa için farklı olmalıdır
Önemli anahtar kelimeler başlığın başlarında yer almalıdır
Başlık uzunsa “-” ayıracı ile kelimeler bölünebilir
Okunabilirlik açısından bazı kelimeler için büyük harf kullanılmasında sakınca yoktur
Örnek : <title>SEO, Arama motoru optimizasyonu – Internetten para kazanmak icin SEO Çalışmaları</title>
SEO ve Meta Tags – Meta etiketlerin kullanımı
Meta tags meta etiketler HTML dokumanının <head> kısmına eklenir. Bunlar kullanıcıların direk görecegı ekler değil daha çok arama motorlarına sayfa ile ilgili bilgi verme amaçlı kullanılır.

Meta Description : Eklendiği sayfa içeriğini özetlemek için kullanılır. Arama motorları bu bilgiyi arama sonucları listelenirken sayfa başlığı altında gösterirler

Örnek : <meta name=”description” content=”internetten Para Kazanmak için SEO nasıl yapılır ve SEO önemini anlatan yazı…” />

Meta Keywords : Virgül ile ayrılmış anahtar kelimeler listesidir. Bu etiket bir çok arama motoru tarafından dikkate alınmaz. Üzerinde çok zaman harcamamanızı tavsiye ederiz

Örnek : <meta name=”keywords” content=”SEO, internetten para kazan, para kazan” />
SEO ve Heading Tags – Sayfa içi başlıklar
Heading ler ile belirlenmiş anahtar kelimeler arama motorları için büyük önem arzeder. Başta <H1> en büyük önemi taşırken diğer etiketler <H2> .. <H6> azalarak onu takip eder. Arama motorları kadar internet sitesi kullanıcıları içinde sayfanın akışını takip edebilme açısından önemlidir. Her sayfa SEO açısından bir <H1> bulundurmalıdır.

Örnek : <H1>SEO, Arama motoru optimizasyonu Çalışmaları</H1>


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.