Seo | İçerik Yönetim Sistemleri

Php’den bahsedecek olursak Php seo ya yatkın bir proglama dilidir. PHP ile içerik yönetim sistemleri yapılmaktadır. Bunlar; WordPress, Joomla, Drupal, Smf Forum vs. gibi büyük projeler açık kod kaynaklı olmakla beraber dünya genelinde geliştiriceleri her geçen gün geliştirmektedir. Bu sistemlerin içinde en seo ya yatkın olanı ise WordPress’dir. Gerek Eklentileri Gerek Sistem Yapısı Google’ın En Çok sevdiğini belirtdiği sistemlerdendir.

Drupal seo konusunda 2. sırada gelir bizce, Drupal web masterların içinde en profesyonel olanlar kullanmaktadır. Php ile kodlar ile haşır neşir olanlar bu sistemi kullanmaktadır. Ve Drupal Godoman dedikleri kesimin kullanacağı sistemlerdendir. Neden diyeceksiniz yada kullanan varsa Kızacaksınız biliyorum ama Bu bir gerçek çünkü; drupal da herşey ücretli bedava temalar var yok değil ama blog teması gibi hiç bir kimse beğenmez hele şirket veya bir kuruma yaparsanız böyle birşey firmaya karşı mahcup olursunuz. Bunun tek çözümü ya siz kendi temanızı yapacaksınız yada paraya kıyıp tema satın alıp işinizi yolunuza koycaksınız.

Joomla ise seo konusunda son sırada gelmekle beraber hem güvenlik olsun hem güvenlik açıkları olsun en alt seviyede yer almaktadır. Gerçek tasarım ve tasarımlarda profesyonel tasarımlar arayanlar için en ideal sistemlerdendir. Joomla Seo konusunda google tarafından pek sevilmeyen ilgi çekmeyen(google tarafından) sistemlerden biridir. Joomla bizce tasarım arayanlar için en ideal sistemlerden ama hit çekmeye çalışan sistemlerde ise pek tutulmayan sistemler arasında yer almaktadır.

Smf(Simple Machines Forum) Sistemleri Google’dan gelen açıklama gelmedi ama bizim kendi adımıza tecrübelerimizden yola çıkarak görüşümüz şudur; Google SMF forum sistemleri sevmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*