Seo | Google Önbellek

Seo | Google Önbellek

Google Önbellek
seo optimizasyonu

Google’ın Önbellek konusu gözüme çarpan kısımlarından idi. Google’da bir şey aratdığımızda site meta taglarınınaltında site urlsinin hemen sağında bir önbellek yazısı dikkatimi çekmişti bir kaç araştırma sonrasında bu önbellek linkinin ne işe yaradığını öğrendim ve siz değerli ziyaretçilerime de bu önbellek’in ne olduğuna dair kendi bildiklerimi anlatmak istedim…

Google Önbellek Web site taraması esnasında incelediği sayfaların bir kopyasını, orijinal sayfaya ulaşılamadığı durumlarda görüntülemek amacıyla yedek olarak saklar. Eğer Ön Bellek Tıkladığınız Durumlarda Google’ın onu en son endekslediği zamanın ki sayfaya ulaşırsınız. Yani bu demek oluyor ki Google’ın sizin sitenize en son geldiği sayfayı kendi veritabanına yüklüyor ve o sayfayı ön bellek linkine koyuyor ordan sizin sitenizin en son endekslenmiş haline görmek mümkün olmaktadır.
Önbelleğe kaydedilmiş bir sayfa görüntülendiğinde sayfa başında bu sayfanın en güncel sürüm olmadığını belirten bir hatırlatma yazısı yer alacaktır.

Dizinlenmemiş siteler ve ayrıca sahibi tarafından içeriğinin önbelleğe kaydedilmesi istenmeyen sitelerde “Önbellek” bağlantısı yoktur.

Birde Google Arama motorunda ;

cache:www.siteadi.com yazarak sitenizin en son ki endekslenme halini görmeniz mümkündür.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*