Seo | Google’ın Gözünde ki Değerin

Seo | Google’ın Gözünde ki Değerin

Sitenizin değer almasını istiyorsanız günlük ama özgün içerik olsun copy-paste sakın sakın yapmayın yaptığınız takdirde Google Hazretlerinin gözünde değeriniz kalmayacaktır.

+18 cinsel içerikli sitelerden sakın ol sakın link almayanız. Spam linkleri sitenizde barındırmayınız. Siteniz link yapısı sef link, hyper link yapısına uygun olmalı çoğu makalemzide bunları anlatmıştık

Seo nedir bir düşünün seo kavramı nerden geldiğinide düşünün seo Google tarafından açık kaynaklarla biz kullanıcılara bir takım bilgilerden oluşan bir dünya oldu diyebiliriz artık.

Seo Optimizasyonu nedir peki Kullanılacak olan siteye google’a optimize etmek değilmidir? Evet Seo yani Web Page Google Optimization demek olmuş olmuyor mu oluyor. Sen siteni Google’ın isteklerine göre dekore edersen Google de seni istediğin meta tag’ına göre değer biçer.

Seo kavramı güngeçtikçe kurnazlaşıyor diyebiliriz. İlk yayıldığı senelerle şuan ki tarih(24 şubat 2012) arasında dağlar kadar fark çıkıyor çünkü o seneler herkesin elinde dilinde backlink, özgün yazı vardı ama şimdi ne olduğu belli olmayan bizim gibi web geliştiricilerinin geliştirdiği bazı yöntemler türedi.

Şuan ki türemiş yöntemler ise; Black hat seo, hacklink, Blocking Unwanted Views,Trustrank, pagerank vs. vs. sistemler çıktı trustrank ve pagerank Google tarafından onaylı bu kavramdır. Bu iki konuyuda sitemizden bulup okuyabilirsiniz.

Gelelim Şimdi Sitenizin Google’ın gözündeki değere;

Google son değişikliği eski bir sistemden caffeine Algoritmasını geliştirdi ve şuan da çalışmakta. Bu caffein ile sitenizdeki alt sayfalar daha çok olmak üzere özgün içerik copy-paste’nin dışında bütün içeriklere önem verecek anında sıralama değişimi olacak, Sitelerimiz daha hızlı indexlenecek, Spam linklerden bizi kurtaracak, Forum, Sosyal medya, video, foto galeri diye kategorilendirecek şuan kullanıdığınız gibi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*