Seo | Google Site Bağlantıları

Merhaba Arkadaşlar ;

seo optimizasyonu

Seo Optimizasyonu yaparken ilerleyen zamanlarda veya alınan sonuçlar çerçevesinde alınan sonuçlar bizleri ya memnun edecekdir yada etmeyecek.

Biz Bu Sonucun sizi memnun ettiğini varsayalım, Konuya şöyle giriş yapalım Google bazı yaşlı veya önemli büyük sitelere her zaman önem vermiştir. Google’ın en sevdiğim tarafı İnsancıl olmasıdır. Bazı aramalar sonuçlarında bazı siteler site bağlantısı adı verilen Meta Etiketinin altında sıralanan bağlantılara gözümüz çarpmıştır muhtemelen,Burada ki amaç ziyaretçilerin yani normal düzeydeki kullanıcıların sayfanızda daha kolay dolaşabilmesi sağlamaktır. Site Bağlantıları Kullanıcıların zaman kazandıracak ve arayacakları bilgiye daha kolay ulaşabilecek bağlantılar ön plana çıkarmaktır.

Bu bağlantıları kendi sitemizde çıkarmak istiyorsak eğer google webmastertools’dan google’a bildirmeniz gerekecekdir.

Ama Şuan için site bağlantısı algoritması google üzerinde otomatikdir. Bu Algoritmayı daha iyi hale getirmek için çalıştıklarını bildirdiler.

Bir site bağlantısı URL’sinin uygun olmadığını veya yanlış olduğunu düşünüyorsanız, sıralamasını düşürebilirsiniz. Bir site bağlantısına ilişkin URL’nin sıralamasını düşürdüğünüzde, bu URL’yi sitenizdeki belirli bir sayfa için iyi bir site bağlantısı olarak görmediğinizi Google’a bildirmiş olursunuz. Google, sıralaması düşürülen URL’lerin, site bağlantısı olarak asla görünmeyeceğini garanti etmez. Ancak bir sıralama düşürme işlemi yapıldığında, site bağlantılarını oluştururken bunu, dikkate almaya çalışacağımız güçlü bir ipucu olarak kabul ederiz.

Bir site bağlantısı URL’sinin sıralamasını düşürmek için:

  1. Web Yöneticisi Araçları Ana sayfasında, istediğiniz siteyi tıklayın.
  2. Site yapılandırması‘nın altında Site Bağlantıları‘nı tıklayın.
  3. Bu arama sonucu için kutusunda, belirli bir site bağlantısı URL’sinin görünmesini istemediğiniz URL’yi tamamlayın.
  4. Bu site bağlantısı URL’sinin sıralamasını düşür kutusunda, sıralamasını düşürmek istediğiniz site bağlantısının URL’sini tamamlayın.

Site bağlantısının sıralamasını düşürdüğünüzde veya yükselttiğinizde, yaptığınız değişikliğin arama sonuçlarına yansıması belli bir zaman alabilir.

100 adete kadar URL’nin sıralamasını düşürebilirsiniz ve düşürülen sıralamalar, Web Yöneticisi Araçları’nda Google Sitelinks sayfasını son ziyaret edişinizden itibaren 90 gün süreyle etkin olur

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*