Seo | Google Adwords

ADWORDS NEDİR ?seo optimizasyon

Google AdWords, işletmeniz için hızlı ve basit bir biçimde reklam oluşturup yayınlamanıza olanak tanıyan bir hizmettir. Reklamlarınızı Google’da ve reklamcılık ağında da yayınlayabilirsiniz. Bütçeniz ne olursa olsun, yalnızca reklamlarınıza tıklandığında ödeme yaparsınız. Kullanmaya başlamak için https://adwords.google.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

NASIL ÇALIŞIR ?

AdWords reklamları, bir kullanıcı tarafından Google’da anahtar kelimelerinizden birini belirleyerek arama yapıldığında arama sonuçlarıyla birlikte görüntülenebilir hale gelir. Reklamlar, bir arama sayfasının yan sütunundaki ‘Sponsorlu bağlantılar’ altında görünür ve ücretsiz arama sonuçlarının yukarısındaki ek konumlarda da görünebilir. Böylece, zaten işinizle ilgilenen bir kitleye reklam yapmış olursunuz. Ayrıca reklamlarınızı, her geçen gün büyüyen Google reklam Ağı’ndaki Görüntülü Reklam Ağı sitelerinde yayınlamayı da tercih edebilirsiniz. Reklamınızın görünmesini istediğiniz Görüntülü Reklam Ağı yerleşimlerini tam olarak seçebilir ya da içeriğe dayalı hedefleme özelliğinin anahtar kelimelerinizi içerikle eşleştirmesine izin verebilirsiniz.

Metin, resim ve video reklamlar olmak üzere, çeşitli reklam biçimleri arasından seçim yapabilir ve hesabınızdaki raporları kullanarak reklam performansınızı kolayca izleyebilirsiniz.

Maliyet: AdWords’te minimum bir aylık ücret ödemeniz gerekmez.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*