Seo | Blocking Unwanted Views

Blocking Unwanted Views

Seo | Blocking Unwanted Views(İstenmeyen Görüntü Engelleme) anlamına gelen bu makalemizde tepe de olan üst seviye sitemizin Google’a kötü göstermeyi amaçlayan bir olaydır.

Seo kavramı gün geçtikçe gelişen ve herkesin elinde olan bir kavramdır. Seo ile uğraşan herkes bu konuları bilmeli ve rakiplerini iyi analiz etmelidirler. Örneğin sitelerinde kullandıkları sistem Algoritması programlaması backlink i hangi keywordslerde tepede hiti kaç bunların hepsini analiz edip sonra karşısına rakip çıkmalıyız. Bu iş pek sanıldığı gibi kolay bir iş değildir. Burada tek insiyatifimiz backklink ve site içeriği olmamakla beraber karşınıza büyük bir rakip almış oluyosunuz.

Bu blocking unwanted views ise tepede olan siteyi yani rekabet olayında hilelik anlamına gelen bir olay olmakla beraber sizin yenemeyeceğiniz bir pehlivanı gıdıklayarak yenmek gibi birşeydir.

Tepede ki siteyi devirme olayı ise black hat seo olayına giriyor. Bu olayda da sizin siteniz bir kelimede tepedeyse örneğin Seo kelimesinde tepe şuan kim var benim tarayıcımda seoteknikleri.com bulunmakta ki şayet bundan 3 ay önce seo kelimesinde seohocasi.com bulunmaktaydı şu anki verilere göre seoteknikleri.com tepede diyelim ki seohocasi.com seotekniklerini devirmek için black hat seo yapsa seotekniklerini alt sayfaya düşürebilir ama ben sanmam ki böyle birşey olsun.

Black Hat Seo ise kötü içerikli sitelerde karşı rakibin sitesinin linklerini paylaşarak link verdirterek Google’ın gözünde değerini yitirmesini sağlamak amacındadır.

Bir nevi Çakallıktan başka birşey değildir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*