Seo | Anahtar Kelime Aracı

Anahtar kelime nedir ?
– Anahtar kelime arama motorlarında hangi kelimede çıkmamızı belirleyen algoritmadır. Örneğin;
Anahtar kelimeleri girerken şu soruyu kendinize sorun: “Ben olsam bu haberi Google’da ne yazarak arardım?”. Haber adı “Başbakan AB sürecini hızlandırdı” ise anahtar kelime olarak: “başbakan ab, türkiye ab süreci, ab gelişmeleri, tayyip avrupa birliği, türkiye avrupa birliği” kelimelerini girebiliriz. Her kelime arasında virgül koymak yerine kısa arama cümleleri arasında virgül koymak sitenizin arama motorlarında üst sıralarda çıkmasını sağlayacaktır.

Google AdWords sisteminde bu olaya da el atmıştır. Google kelime tahmincisini devreye sokmasıyla beraber seo da hangi kelimede sitemizi çalıştıracağımızı belirlememizde ki en önemli etkenlerden birisidir.

Google’dan üyelik alarak bu sistemi kullanabilirsiniz. Adwords kısmınına geldiğimiz de üyelik aldığınızı varsayarak anlatıyorum. Araçlar Ve Analiz menüsünden Anahtar Kelime aracını kullanıp belirlediğiniz kelimenin o piyasada seo da ne kadar rekabeti olduğunu ve aylık yerel ve genel aramalarının sayısınıda görme imkanına sahipsiniz. Rekabet Düşük ve aramalarınız yüksek ise bu sizin siteniz için çok rahat bir gelecek olacaktır. Ama rekabetiniz yüksek aramanızda yüksek ise sitenizde bayağı bir yoğunlaşmanız gerekecek ve o siteyi daha iyi yerlere getirmek için bayağı bir güç ve deneyiminiz olması gerekecekdir. Bunun yanı sıra en çok da sabır ile beklemeniz gerekecektir.

Başka sitelerde başka anahtar kelime araclarımız olacaktır. Ama bunların ne kadar doğru çalıştığını ve düzgün sonuç verdiğini hiç araştırmadım ve kullanmadık.

Bizim Size Tavsiyemiz Google’ın kendi veritabanlarından çektiği verileri kendi analizinden geçirerek bizlere bilgileri sunma fırsatı vermiştir.

Ama diğer sitelerin verilerini nerden çektiğini hangi veritabanına bağlanıdığını bilemediğimiz için en güvenilir olanı kendi hesaplarıdır. Bizimde şirket olarak kullandığımız tek panel burasıdır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*