Kategoriler
Kadınca Bilgiler

‘Sen Yaşlandın Artık Tabi Ki Aldatacağım’ Sözüne 1 Milyon Liralık Tazminat

Bakırköy Aile Mahkemesi, 42 yıllık eşine “Sen yaşlandın tabi ki aldatacağım” dediği iddia edilen emlak zengini işadamını 1 milyon lira tazminat ödemeye mahkum etti.

Mahkeme, yaşları 68 ve 60 olan çifti boşarken, davacı kadına aylık 7 bin lira da nafaka ödenmesine karar verdi. Davacı kadın, boşanma kararından sonra şimdi de, 50 milyon liralık gayrimenkulü olan eşine karşı pal paylaşım davası açmaya hazırlanıyor.

Mustafa-Hülya Aktaş çifti 42 yıl önce evlendi. Mustafa-Hülya Aktaş çifti 42 yıl önce evlendi.  Tekirdağ  Çerkezköy‘de yaşayan çiftin 3 çocukları oldu. Hülya Aktaş (60) ev işleri ve çocuklar ile ilgilenirken eşi ticaret yaptı. Zamanla işlerini büyüten  Mustafa Aktaş (68), emlak ve oto alım satımı yapmaya başladı. Özellikle son 10-12 yıl içinde ciddi bir servet edinen Aktaş, bir süre önce başka bir kadın ile görüşmeye başladı.

SEN YAŞLANDIN TABİKİ ALDATACAĞIM

Eşinin hareketlerinden şüphelenen Hülya Aktaş, durumu eşine sorduğunda aldığı yanıt “Sen yaşlandın, seni kadın olarak görmüyorum artık; tabi ki aldatacağım” şeklinde oldu. Bu söz üzerine çifti tartışmaya başladı. İddiaya göre,  Mustafa Aktaş eşine şiddet uygulayarak evden çıkardı. Kapının önüne konulan Hülya Aktaş ertesi gün valizini alarak  İstanbul  Bahçelievler‘deki evine geldi. Hülya Aktaş, yaşadığı olay sonrası 1974 yılında evlendiği eşinden boşanma kararı aldı. Aktaş adına boşanma dava dilekçesi Aralık 2013’te  Bakırköy Aile Mahkemesi’ne verildi.

57 GAYRİMENKULÜ VAR

Mahkemeden, boşanma kararı verilmesi istenirken, Hülya Aktaş’a 5 milyon maddi, 5 milyon TL de manevi tazminat ödenmesi istendi. Dava başvuru

dilekçesinde ayrıca davacı kadına 20 bin lira da aylık nafaka ödenmesi talep edildi. Başvuru dilekçesinde 3 çocuk büyüten kadınına yönelik, kocasının söylediği “Ben olmadan bir hiçsin, zavallısın, ne zaman yakamdan düşeceksin” sözlerinin ruhsal çöküntüye yol açtığı kaydedildi. Dilekçede,  Mustafa Aktaş‘ın aylık 60-70 bin liralık bir gelirinin olduğu, asgari 50 milyon liralık malvarlığının olduğu, tespit edilen 57 gayrimenkulünün bulunduğu kaydedildi.

İÇKİSİ YOK, KUMARI YOK

Mustafa Aktaş adına mahkemeye sunulan savunma dilekçesinde ise, davanın reddi istendi. Dilekçede,  Mustafa Aktaş‘ın eşini sevdiği boşanmak istemediği kaydedildi. Dilekçede, ‘aldatma’ iddiasının ise gerçeği yansıtmadığı kaydedildi. Dilekçede Aktaş adına özetle “Bu saatten sonra kimse ile evlenmez. İçkisi yok kumarı yok. Eşini de hiç parasız bırakmadı. Birlikte olduğu iddia edilen G.Ö. isimli kadınla da, emlak işi yaptığı için tanışmış. Aldatma söz konusu değil, boşanma talebi reddedilsin” denildi.

BANYODA KADIN SAÇI GÖRDÜM

Davaya bakan  Bakırköy 9. Aile Mahkemesi, tarafların talep ve delillerini topladıktan sonra, davacı kadının gösterdiği tanıkları da dinledi. Tanıklar, Mustafa

Aktaş’ı başka bir kadınla gördüklerini söyledi. Aktaş ailesinin evinde temizlik yapan Z. Ü. ise,  Bahçelievler‘deki evin banyosunda sarışın bir kadına ait saç teli gördüğünü anlattı.

1 MİLYON LİRA TAZMİNAT ÖDEYECEK

Mahkeme, “fiilen bitmiş bir evliliği hukuken sürdürmenin gereği yok” diyerek çiftin boşanmasına karar verdi. Gerekçeli kararını geçtiğimiz günlerde açıklayan mahkeme, Hülya Aktaş’a aylık 7 bin lira nafaka ödenmesine hükmetti. Mahkeme ayrıca, davacı kadına 600 bin maddi, 400 bin lira da manevi tazminat ödenmesine karar verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.