Şehit cenazesiyle böyle dalga geçtiler

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Şehit cenazesiyle böyle dalga geçtiler1

Sivas’ta şehit cenazesine ücretsiz yolcu taşıyan halk otobüsü şoförünün işten atıldı iddialarına belediye kamera görüntüleriyle cevap verdi.
Geçtiğimiz Salı günü bazı yayın kuruluşlarında haber olan halk otobüsü şoförü Atakan Bek’in şehit cenazesine ücretsiz yolcu taşıdığı için işten atıldığı iddialarına Sivas Belediyesi halk otobüsünün içerisinde yer alan kamera görüntüleriyle cevap verdi.

Görüntülerde araç içerisinde bulunanların şehit cenazesinde atılan ‘Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez’ sloganı ile dalga geçtikleri görüldü.

Sivas Belediyesi’nden yapılan açıklamada “9 Ağustos Pazar günü şehit polis Muhammet Onur Demir için düzenlenen cenaze tören için bazı şoförler telefonla idareyi arayarak hatlardan çıkıp, cenaze törenine katılmak istediklerini belirtmiş, ancak idare ve Halk Otobüsleri Kooperatifi halkın mağdur olacağını belirterek, bunun mümkün olmadığını belirtmesine rağmen Atakan Bek ve 6 şoför organize bir şekilde hattan çıkarak ortadan kaybolmuştu.

Vatandaşların şikayeti üzerine tahkikat başlatan Ulaştırma Müdürlüğü ve Halk Otobüsleri Kooperatifi, şoförlerden savunma istemişti. Bu durumdan kurtulmak isteyen Atakan Bek, olayı medyaya intikal ettirerek asılsız iddialarda bulunmak sureti ile halkı galeyana getirme yolunu seçmişti” denildi.
Sivas Belediyesi’nin halk otobüsünün içerisinde yer alan kameralarda paylaştığı görüntüleri şoför Bek’in Pazar günü Şirinevler-Kümbet hattında çalışırken saat 12:02’de izinsiz bir şekilde Atatürk Caddesi üzerinde ‘yol kapalı’ yalanını söyleyerek otobüsteki yolcuları boşalttığı ve hattan çıktığı görüldü. Ancak o saat itibarıyla şehir içinde kapalı hiçbir yol söz konusu olmadığı ve şoförün araç içerisinde yüksek sesle müzik dinlediği tespit edildi.

“ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ SLOGANIYLA DALGA GEÇTİLER”

Öte yandan aracın ilerlediği sırada şoför Bek’in yanında bulunduğu arkadaşıyla şakalaştı ve arkadaşı “Şehitler Ölmez” diye halkın manevi duygularını yansıtan sloganla dalga geçerken, kendisi de “Kahveye kaçta geleceksin” diye slogan attığı kameralar tarafından kaydedildi. Halk otobüsü şoförü Bek’in belli bir süre ilerledikten sonra şehidin cenazesinin defnedileceği Yukarı Tekke Mezarlığı’na gitmeden konvoydan çıkarak şehir içine döndüğü de kameralar tarafından anbean kaydedildi.

Kaynak: İHA


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.