Şehit asker Barış Aybek’in dikkat çeken paylaşımları

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Şehit asker Barış Aybek’in dikkat çeken paylaşımlarıfft2mm7174762

Şırnak 6. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı Akdizgin üs bölgesine, terör örgütü mensubu bir gruptarafından uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda şehit olan piyade onbaşı Barış Aybek’in (22) cenazesi, memleketi Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde defnedildi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, cenazenin gelişinden önce şehit babası Turabi Aybek’in Doğanşehir Doğu Mahallesi’ndeki evine gelerek, evin önünde kurulan taziye çadırında şehit yakınlarına taziyelerini iletti. Daha sonra şehit Aybek’in naaşı cenaze aracıyla baba evine getirildi.

“Abla bana bir şey olmaz’ dedi”

Barış Aybek’in ablası Şehriban Aybek, cenazenin gelişi sırasında “Ben ondan büyüğüm, ablan öleydi, ben bu yükü kaldıramam, ’abla bana bir şey olmaz’ dedi” şeklinde ağıt yaktı. Doğu Mahallesi Camisi’nde ikindi vakti İl Müftüsü Ümit Çimen’in kıldırdığı cenaze namazının ardından cenaze aracına konulan şehidin naaşı, mezarlığa götürüldü. Tören kıtası cenaze aracının önündeyken şehidin halası Meryem İlhan, “askerimle yürüyeceğim” diyerek tören kıtasının arasında ağlayarak yürüdü. Bu sırada şehidin kardeşi Eren Aybek, cenaze aracının önüne alındı. Şehit Piyade Onbaşı Barış Aybek’in cenazesi Doğanşehir ilçesine bağlı Gürobası köyüne götürülerek burada toprağa verildi.

Şehit piyade onbaşı Aybek’in mikro blog sitesi Twitter’dan paylaştığı Ahmet Kaya’lı, Berkin Elvan’lı mesajlar ise sosyal medyada gündem oldu. İşte şehit askerin paylaştığı o mesajlar: Benim bir gün Ahmet Kaya konserine gitme ihtimalimi çalan ülkesin sen Türkiye. Eve ekmek götürmek zor derlerdi de inanmazdık. Berkin Elvan Ölümsüzdür. Gücüme gidiyor abi 5 yaşındaki çocuğun kömür torbasına sarılıp babam gibi kokuyor demesi.

 


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.