Sayısal Loto sonuçları belli oldu! 2 Nisan 2016: Sayısal Loto sonucu sorgula!

Sayısal Loto sonuçları belli oldu! 2 Nisan 2016: Sayısal Loto sonucu sorgula!

Sayısal Loto sonuçları, Milli Piyango İdaresi tarafından yapılan çekilişle belli oldu. İşte 2 Nisan Sayısal Loto sonuçları ve kazandıran numaraları…

Sayısal Loto sonuçları açıklandı! Her cumartesi akşamı Milli Piyango İdaresi tarafından çekilişi yapılan Sayısal Loto sonuçlarını haberimizde sizin için hazırladık. Her hafta Sayısal Loto oynayıp bir umutla büyük ikramiye kazanmak isteyenlerin merakla beklediği Sayısal Loto sonuçlarına sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

2 Nisan tarihli SAyısal Loto çekilişinin numaraları: 1, 4, 22,  29, 37 ve 44

Sayısal Loto oyununun bu haftaki çekilişinde 6 bilen çıkmadı ve 1 milyon 668 bin 613 lira 44 kuruş ikramiye haftaya devretti. Bu haftaki çekilişte 5 bilen 164 kişi 4 bin 286 lira 40′ar kuruş, 4 bilen 9 bin 445 kişi 56 lira 5′er kuruş, 3 bilen 183 bin 961 kişi 8 lira 10′ar kuruş ikramiye kazandı.

SAYISAL LOTO GEÇEN HAFTANIN SONUÇLARI 26 MART 2016

Sayısal Loto 1011. haftanın kazandıran numaraları 5, 10, 18, 26, 45 ve 48 olarak belirlendi.

Sayısal Loto 26 Mart çekilişinde altı bilen yine çıkmadı ve büyük ikramiye 5 bilen kişilere dağıtıldı.

Sayısal Loto’da 5 bilen 224 kişi 34 bin 192 lira 45′er kuruş ikramiye alacaklar. 4 bilen 11 bin 418 kişi 53 lira on beşer kuruş ve 3 bilen 216 bin 896 kişi 7 lira seksen beşer kuruş ikramiye alacaklar.

SAYISAL LOTO NASIL OYNANIR? SAYISAL LOTO HANGİ GÜNLER ÇEKİLİYOR?

Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen Sayısal Loto, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca ” oyun ” olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Sayısal Loto çekilişi, özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Sayısal Loto’da çekilişler Milli Piyango İdaresi’nce belirlenecek gün ve saatte(her cumartesi 21.30 ) gerçekleştirilir.

Sayısal Loto’da ikramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve Milli Piyango İdaresi’nce belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, “Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır.” olarak belirlenmiştir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
(6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.