Satılık Köpek Çiftliği

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Satılık Köpek Çiftliği

Bütün çiftliklerin denetimi Tarım Bakanlığı nezdindedir. Çiftlik sahibi üretim ve eğitim konusunda tarım bakanlığının açtığı kurslara katılmak, yeterlik belgesi almak zorundadır. İşyerinin sağlık şartlarına uygunluğu da denetim altındadır. Ancak ne yazık ki yeterli denetim hiç sağlanamamaktadır.
Öncelikle önemli olan bir çiftliğin görünen kısmı değildir. Yani bahçesi çok iyidir, parkuru çok iyidir, kafesleri temiz ve sağlıklıdır, ama acaba eğitmeni kim ve nasıl bir eğitim uygulamaktadır? Eğitimler sırasında köpek sahipleri köpekle birlikte olabiliyor mu, verilen eğitimi birebir öğrenebiliyorlar mı, veteriner hekimleri var mı? Bu konular çok daha önemlidir.
Eğitim çiftliklerinin çoğunluğunda hala Alman ekolü de denen klasik eğitim metotları uygulanmaktadır. Bu eğitimi iyi bilen kişiler gerçekten çok iyi eğitim verebilmektedir ancak ne yazık ki bütün eğitmenler aynı şekilde doğru teknikleri kullanamıyorlar ve köpeklerin psikolojilerinin bozulmasına ve hatta bazen hayatlarını kaybetmelerine neden oluyorlar.
Bu konuda yapılabilecek en doğru yaklaşım, köpek sahiplerinin pozitif eğitim metotlarını benimseyerek eğitime köpekleri ile birlikte katılmalarıdır. Bu şekilde hem eğitimi öğrenmiş hem de istenmeyen durumlarla karşılaşmamış olurlar.

Detaylı Bilgi İçin: 0536 910 49 97

satılık köpek


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.