Samsung’un En Güçlü Telefonu Avrupa Satışına Çıkıyor

Samsung’un En Güçlü Telefonu Avrupa Satışına Çıkıyor

Samsung’un halihazırda en güçlü donanıma sahip akıllı telefonu Galaxy S5 LTE-A ilk olarak Güney Kore’de satışa sunuldu. Snapdragon 805 işlemcili ilk akıllı telefon olma özelliğini gösteren Galaxy S5 LTE-A’ın bir süredir Avrupa pazarına uğrayacağı kimi haberlere konu oldu. Aynı zamanda kriter testinda SM-901F kod adıyla görünen söz konusu telefonun, Galaxy S5 LTE-A’ın Avrupa sürümü olduğu bildirildi.

Techtastic sitesine göre Galaxy S5 LTE-A’ın Avrupa sürümü bu ay içerisinde satışa sunulacak. Fiyat bilgisi ve kesin satış tarihi net olarak bilinmiyor.

Galaxy S5 LTE-A’ın Kore ve Avrupa versiyonları arasında önemli bir farkın bulunduğunu hatırlatalım. Güney Kore’de Quad HD çözünürlüklü ekran ile satışa sunulan telefon Avrupa’ya Full HD ekranla gelecek.

Bunun dışında diğer özellikler aynı olacak. Bunlar; 2.5GHz hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 805, 5.1-inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü ekran, 3GB RAM, 16/32GB depolama, hafıza kart desteği, 16MP arka kamera, 2MP ön kamera, Android 4.4.2 KitKat işletim sistemi ve 2.800mAh kapasiteli pil şeklinde sıralanıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*