Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Sahte Hit Sağlayıcı Programlardan Uzak Durun

Sahte Hit Sağlayıcı Programlardan Uzak hit-arttirma-yontemleri

 

Artık 2016 lı dönemlerdeyiz ve  google web taramalarını yaparken yapay zeka mantığı olan pandanın yeni algoritmasını yavaş yavaş asıl yüzünü göstermeye başladı  .

Google veya Arama motorları üzerinden sağlanan organik hit, kelime bazlı yükselmede çok önemli hale gelmiş durumda .

Yanılmamamız gereken en önemli nokta  burada dikkat edilmesi gereken  şudur. Bunu proxy kullanan programlarla yapmak, kısa zamanda etkili olsa da uzun dönemde bu yöntemi kullananlar, sıralamada olağanüstü düşüş yaşayacaklardır.

Bu tarz gerçek hit sağlamayan  yazılımla 7/24 programla googleye git, kelimeyi bul siteye dön türünde kodlanmış bir sürü program bulunmaktadır. Çok sayıda ip ile geri dönen ip lerin bilindiği üzere Google banlamaktadır. Google bu tür trafik kaynaklarını spam olarak algılamakta, bu tekniği kullananları takibe almaktadır. Bazen görüyorsunuz uzun süre anahtar kelimesinde oldukça iyi yerlerde olupta, (ilk 10) bir anda bir daha geri gelmemek üzere sıralamalardan kaybolan sitelerin haddi hesabı yoktur. Bu sitelerin ilk önce yüksek trafik sağlayarak, kelimelerde yükseliş yaşamaları, geçici bir mutlukuk olup, uzun dönemde sonuçları vahim olacaktır.

Bu tür programlar Google arama motoruna giderek anahtar kelimeler girilerek , programın googleye gitmesi url ye tıklayarak tekrar siteye gelmeleri, site üzerinde verilen zaman aralığında oyalandıktan sonra, tekrar Google ye yönlenmekte, bu şekilde saatlerce  değişik iplerden giriş yapılarak, Google arama motorlarını aldatmaya yönelik, organik olmayan çalışmalar yapılmaktadır.

Bu tür yöntemleri çok iyi bildiğim halde tasvip etmiyorum. Bu tür siteler aynı katagorilerde, diğer kelimeleri sorguladığınızda, çoğu kelimede ortada yoktur. Eğer bir site SEO kelimesinde iyi yerlerde olupta , seo ile yakın diğer alt kelimelerde hiç yoksa, O site bu yöntemi kullanıyor olup, hiç tahmin etmediğiniz bir anda, birdaha gelmemek üzere sıralamasını kaybedecektir.

Tarafımdan test edilmiştir. Bu tür gereksiz programlarla yapılan organik hit adı aldında fake hit oyuncaklarıyla oynamamanız tavsiyesinde bulunuyorum

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.