Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Sağlık çalışanlarından karda büyük fedakarlık

Haber |Sağlık çalışanlarından karda büyük fedakarlık | Haberhaber

 

Rize 112 Acil Servis Ekipleri, yoğun kar yağışı nedeniyle evinde mahsur kalan 96 yaşındaki bir hastayı sırtında taşıyarak, 112 acil sağlık hizmeti sundu.
Merkeze bağlı Azaklıhoca köyünde eşi ve torunu ile yaşayan Hüseyin Demirci, solunum sıkıntısı çekmesi ve yüksek tansiyon nedeniyle aile yakınları tarafından 112 acil servis hattı aranarak yardım istendi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekipler, yolun kapalı olması nedeniyle şoför Osman Büyük tarafından hasta sırtına alınarak ambulansa taşındı. Doktor Mehmet Değirmenci ve Hemşire Tuba Nasuhbeyoğlu ise kapalı yolu kürekle açmaya çalıştılar.
Rize Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, bu olayın olumsuz iklim şartlarının 112 acil sağlık hizmeti sunmamıza neden olmayacağının gösterdiğini söyleyerek, “kış şartlarında hastalarımızı mağdur etmemek için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.
Tepe, “Hüseyin Demirci adındaki yaşlı hastamızı sırtında taşıyarak, örnek bir davranış gösteren sağlık ekibine teşekkür ederek, tüm sağlık çalışanlarının vatandaşlarımıza her türlü olumsuzluğa rağmen sağlık hizmetini sunabilmenin haklı gururunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.
Rize Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan Demirci’nin sağlık durumunun iyi olduğu bilgisine ulaşıldı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.