Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ölü ve yaralı sayısını açıkladı

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ölü ve yaralı sayısını açıkladı

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Ankara’daki patlamada ölen ve yaralanan vatandaşlarımıza ilişkin bilgiler verdi.

Müezzinoğlu’nun konuşmasından satırbaşları: 

Şuanda hastanelerde 125 hastamızın 19’unun durumu ağır, 7 hastamız ameliyatta. Ciddiyeti olan 19 vakamız var. Belki 1-2 gün süresince tedavisi sürecek hastalarımız da olacaktır. Olayın ilk anından itibaren yaklaşık olaydan 1,5-2 dakika sonra 112 ambulans hizmetleri anında müdahalede bulundular . 24 hastanede yaralılar sevk edildi şuanda 14 hastanede yaralılar bulunuyor. Olay yerinde ölen sayısının 30 olduğu, hastanelerimizle birlikte vefat eden sayının 4 vatandaşımızı kaybettik. 30 kişiden en az 1 ya da 2’sinin araç içerisindeki kişi olduğu değerlendirilecektir. Olay yerinde 30 vefat var. 30 kişi olay yerinde 4’ü ise hastanelerde olmak üzere 34 kişi hayatını kaybetti.

 

İÇİŞLERİ BAKANI EFKAN ALA DA SALDIRIYA İLİŞKİN ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Ala’nın açıklamasından satırbaşları:

Bugün akşam saatlerinde Ankara Kızılay’da otobüs durağında bekleyen sivil vatandaşlarımıza seyir halinde patlayıcı yüklü bir araçla terör saldırısı düzenlenmiştir. Bu saldırıyı lanetliyoruz. Bunu yapanlar amaçlarına ulaşamayacaklar.

“CİDDİ BULGULARA ULAŞILMIŞTIR”

Bu tür saldırılar milletin azim ve kararlılığını ortadan kaldıramayacaktır. Şuana kadar yapılan takikatlarda ciddi emarelere ulaşılmıştır. Kesin olarak yapılan örgüt ve sonuçlar tamamen bu yönüyle araştırma tamamlanınca açıklanacaktır. Sanıyorum yarın bu araştırmalar neticelenir.

“TÜRKİYE YOLUNA DEVAM EDECEKTİR”

Terörle mücadelede kararlılığımız hiçbir şekilde engellenemeyecektir. Terör bu ülkenin ayağında pranga olmaktan bertaraf edilecektir. Ben bütün vefat eden arkadaşlarıma Allah’tan rahmet diliyorum onlar bizim şehitlerimizdir. Yaralılarıma acil şifalar diliyorum. Milletimize buradan huzur ve güven için ortaya koyduğumuz mücadelenin devam edeceğini ve sonuçlandırılacağını söylemek istiyorum. Türkiye’nin yolunu kesemeyecekler. Türkiye yoluna büyük bir kararlılıkla devam edecektir.

 

Kaynak: AjansHaber

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.