Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Rüyasında gören kazmayla geliyor!

Haber | Rüyasında gören kazmayla geliyor!| Haberhaber

 

Tekke Mahallesi’ndeki Şehir Mezarlığı’na geçen cuma gecesi gelen kişi ya da kişiler, kazı yaparak bir mezarı tahrip etti. Kitabesinde Osmanlıca yazıların bulunduğu mezarı, 1.5 metre derinliğinde kazan defineciler, kazma ve küreklerini de olay yerinde bırakarak kaçtı. Olay, mezarlığa yakınları için dua etmeye gelen bir vatandaşın ihbarı üzerine ortaya çıktı. Polis, mezarı kimin kazdığının belirlenip yakalanması için harekete geçti.
RÜYASINDA GÖREN, KAZMA İLE GELİYOR
Havran Belediye Başkanı AK Parti’li Hasan Lofçalıoğlu, ilçenin yaklaşık 700 yıllık bir geçmişinin bulunduğunu ve şehir mezarlığının bölgedeki en eski mezarlık alanlarından biri olduğunu söyledi. Şehir Mezarlığı’nın sık sık bu tür saldırılara maruz kaldığını belirten Başkan Lofçalıoğlu, “Define avcıları sık sık burayı ziyaret ediyor. Onlar kazıyor, biz kapatıyoruz. Yıllardan bu yana bu mezarlık kazılıyor ama kimsenin bir şey bulduğu yok. Rüyasında define bulan, soluğu burada alıyor. Burada define filan yok. Yeter artık, kimse kazmasın. Definecilerin uğraşı boşuna. İnsanın diriye saygısı yoksa, ölüye olmalı” diye konuştu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.