Anasayfa » Rüyalarla Bulunan Mezarların Şıh ve Şeyhlere Ait Olduğuna İnanılıyor

Rüyalarla Bulunan Mezarların Şıh ve Şeyhlere Ait Olduğuna İnanılıyor

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesi Yardımcı Mahallesi’nde bulunan ve Peygamber Efendimiz Muhammed’in ( s.a.v) mihmandarı ve sancaktarı olarak bilinen Cabir bin El-Ensari hazretlerinin türbesinin çevresinde bulunan 5 ayrı ev ve bahçe altında mezar bulundu.

Ev sahipleri ya da komşuların gördüğü rüyalar üzerine iş makineleri tarafından kazılmasıyla ortaya çıkan mezarların şeyh ve şıhlara ait olduğuna inanılıyor.

BAŞLARINA KÖTÜ OLAYLAR GELİYOR

Görülen rüyalara göre, mahalleli imkanları ile etrafı çevrilen mezarlar, yine rüyada belirtildiği iddia edilen isimlerle tanınıyor. Cabir bin El Ensari Hazretleri türbesi için dünyanın dört bir yarından gelen ziyaretçilerin bu türbeleri de ziyaret ederek, dua ettiğini belirten mahalleli, inanmayanların ise başlarına kötü olayların geldiğini anlatıyor.

“TÜRBEYE DÖNÜŞTÜRÜLSÜN”

Devlet yetkililerinden Cabir Bin El-Ensari hazretlerinin türbesinin Kurban Bayramı öncesi bakımdan geçirilip, tanıtımı konusunda destek verilmesini isteyen mahalleli, Şeyh Salih, Şeyh Mehmet, Şıh Rauf, Şeyh Kutup, Şıh Mehmet’e ait bakımsız mezarların da türbeye dönüştürülmesini istiyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.