Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Rusya Savunma Bakanı Yardımcısı Antonov Suriye’de hava saldırılarına devam edeceklerini açıkladı

Rusya Savunma Bakanı Yardımcısı Antonov Suriye’de hava saldırılarına devam edeceklerini açıkladı

Rusya Savunma Bakanı Yardımcısı Anatoly Antonov, Rusya’nın Suriye’deki hava saldırılarına devam edeceğini açıkladı.

Rusya Savunma Bakanı Yardımcısı, Rusya’nın Suriye’deki askeri gücünü geri çağırmasının ardından çok önemli bir açıklamada bulundu. Bakan Yardımcısı Anatoly Antonov, Rusya’nın Suriye’deki hava saldırılarına devam edeceğini açıkladı.

SAVAŞ UÇAKLARI DÖNMEYE BAŞLADI

Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Hmeymim hava üssündeki askerler hava operasyonlarında kullanılan uçakların Rusya’ya geri götürülmesi için hazırlıklara başladı. Bunun ardından Rus uçaklarının ilk grubunun eve dönüş için Hmeymim üssünden ayrıldığı haberi geldi. Su-34 bombardıman uçaklarının yer aldığı bu grubun ‘liderinin’ ise Tu-154 uçağı olduğu belirtildi.

Bakanlık’ın bu açıklaması, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in görevlerini büyük oranda yerine getirdiklerini belirttiği Rus güçlerinin Suriye’den geri çekilmesi için emir vermesinin ardından geldi. Putin’in emrine göre bu, Rusya’nın Suriye’deki askeri varlığının sonlanacağı anlamına gelmiyor. Nitekim Rusya’nın Suriye’deki Hmeymim ve Tartus üsleri ‘eskisi gibi’ faaliyet göstermeye devam edecek.

 

Kaynak: AjansHaber

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.