Rakamlarla Yazılmaya Çalışıldığında Evrene Sığması Mümkün Olmayan ve Guinness Dünya Rekorlar’ına Giren Sayının Adın Nedir?

Rakamlarla Yazılmaya Çalışıldığında Evrene Sığması Mümkün Olmayan ve Guinness Dünya Rekorlar’ına Giren Sayının Adın Nedir?1

Rakamlarla Yazılmaya Çalışıldığında Evrene Sığması Mümkün Olmayan ve Guinness Dünya Rekorlar’ına Giren Sayının Adın Nedir? Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında bugün Tarık Ünlüoğlu ve İrem Damla Yılmaz yarışıyor. Selçuk Yöntemin sunduğu Milyoner yarışmasında yarışmacılar zorlandı ve henüz cevap veremediler. İşte o soru ve sorunun cevabı…

Bugün Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında Tarık Ünlüoğlu ve İrem Damla Yılmaz yarışıyor.

Yarışmacılar karşılarına çıkan soruda zorlandı ve henüz cevaplayamadılar. Soru ve cevabı haberin içinde yer almaktadır. Öncelikle kısaca yarışmanın formatını hatırlayalım.

Kim Milyoner Olmak İster?, 2 Ağustos 2011’den beri atv’de yayınlanan yarışma programı. Selçuk Yöntem tarafından sunulmaktadır.

“Kim Milyoner Olmak İster?” yarışma programı Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi günleri olmak üzere haftada 3 gün izleyicileriyle buluşmaktadır.

Yarışmanın sunucusu Kenan Işık’ın 21 Mart 2014 tarihinde beyin kanaması geçirmesi ve programı sunamayacak olması nedeniyle, sezon sonuna kadar sırasıyla birçok ünlü dostu tarafından sunulmuştu. 15 Eylül 2014 tarihinde başlayan 4. sezonun sunucusu Selçuk Yöntem olarak kararlaştırılmıştır.

İŞTE O SORU
Soru: Rakamlarla Yazılmaya Çalışıldığında Evrene Sığması Mümkün Olmayan ve Guinness Dünya Rekorlar’ına Giren Sayının Adın Nedir?

A: Gödel Sayısı
B: Graham Sayısı
C: Cutler Sayısı
D: Friedman sayısı

Cevap: B

Yarışma kuralları

Yarışmada toplam 12 soru yer alıyor. 2. soruda 1.000 TL, 7. soruda ise 15.000 TL’lik baraj soruları var. Yarışmayı kaybettiğiniz takdirde en son geçtiğiniz baraj sorusunun ödülü sizin olur. Çekildiğiniz takdirde en son yanıtladıgınız sorunun ödülünü alırsınız. Ayrıca size sunulan 4 joker hakkının 3’ünü istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Diğer joker hakkı yani çift cevap hakkı; 7. sorudan sonra kullanabilirsiniz.

Yeni yarışmada eski yarışmadan farklı olarak bir adet “sesli soru” sorulmaktadır. Yarışmacı öncelikle ses kaydını dinliyor ve ses kaydı ile ilgili olarak sorulan soruyu yanıtlamaya çalışıyor. Sesli soru 2. baraj olarak kabul edilen 7. soru dahil olmak üzere ilk 7 soruluk bölümde sorulmaktadır.

Joker hakları

Telefon: Yarışmacının başvuru sırasında adını verdiği 3 arkadaşından birini arayıp 30 saniye içinde soru hakkında fikir alışverişinde bulunabilir.
Yarı yarıya (50:50): Bilgisayar yanlış olan 2 seçeneği rastgele çıkarır.
Seyirciye Sorma: Seyircilere verilen el bilgisayarı sayesinde sorunun cevap hakkında bir seçim yaparlar. Verilen cevaplar grafik olarak yansıtılır.
Çift Yanıt: Daha önceki sürümlerinden farklı olarak eklenen bu joker sayesinde soruya 2 defa yanıt verilebilir; ancak jokeri kullanan yarışmacılar çekilemez ve sadece 7. sorudan sonra kullanılır. Ayrıca çift yanıtın kullanımı sırasında verilen ilk yanıt yanlış ise o yanıt gri renk ile gösterilir.

Eski Joker hakları

Soru Değiştirme: Sadece “Kim Bir Milyon İster” yarışmasında kullanılan bu joker sayesinde soru değiştirilebilir.

Sorular ve ödülleri

12. Soru – 1.000.000 TL

11. Soru – 250.000 TL

10. Soru – 125.000 TL

9. Soru – 60.000 TL

8. Soru – 30.000 TL

7. Soru – 15.000 TL – (Baraj)

6. Soru – 7.500 TL

5. Soru – 5.000 TL

4. Soru – 3.000 TL

3. Soru – 2.000 TL

2. Soru – 1.000 TL – (Baraj)

1. Soru – 500 TL

Yarışmanın en yüksek ödülü 1 milyon Türk Lirasıdır. Eski yarışmada 500 Milyar olan ödül, 2005 yılında paralardan 6 sıfır atılması nedeniyle 500 Bin YTL olmuştu. Fakat YTL’ye geçilip TL tedavülden kalkınca YTL’nin adı TL oldu ve Büyük ödül 500 bin TL oldu. Bu durumda programın adı da Kim Beş Yüz Bin İster? olarak değişti. Yeniden yayınlanan programda büyük ödül diğer ülkelerde yayınlanan programlardaki gibi 1 Milyon TL olarak belirlendi.

Güncel haberleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*