Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Kayserispor, Bursaspor, Trabzonspor ve Gaziantepspor’a birer maç seyircisiz oynama cezası verdi.

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

TFF’den yapılan açıklamada, PFDK’nın bugün gerçekleştirdiği toplantıda, Spor Toto Süper Lig’de Bursaspor ile yaptığı maçta, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde 5. kez gerçekleştirilmesinden dolayı Kayserispor’a bir maç seyircisiz oynama ve 150 bin lira para cezası verdiği bildirildi.
Kurulun aynı maçta rakip takım sporcusuna yönelik ciddi faulü nedeniyle Kayserisporlu futbolcu Bilal Yener Arıca’ya 2 maç men cezası verdiği kaydedildi.
PFDK’nın, Kayserispor maçında taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde 6. kez gerçekleştirilmesinden dolayı Bursaspor’a bir maç seyircisiz oynama ve 300 bin lira para cezası uyguladığı belirtildi.
Kurulun, Trabzonspor’a, Sivasspor maçında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde 5. kez gerçekleştirilmesinden dolayı bir maç seyircisiz oynama ve 150 bin lira, aynı karşılaşmada taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle de 10 bin lira para cezası verdiği bildirildi.
PFDK’nın Torku Konyaspor maçında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde 4. kez gerçekleştirilmesinden dolayı Gaziantepspor’u bir maç seyircisiz oynama ve 80 bin lira ile cezalandırdığı duyuruldu.
Elazığspor Kulübü görevlisi Zeki Coşkuner’e 15 gün hak mahrumiyeti cezası uygulayan kurulun, Kasımpaşa’ya 40, Galatasaray’a 20 ve Torku Konyaspor’a da 10 bin lira para cezası verdiği kaydedildi.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.