Prematüre Doğan Üçüzler Hayata Tutundu

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Prematüre Doğan Üçüzler Hayata Tutundu

Bursa’da 28 gün önce 1 kilo 560 gram, 1 kilo 440 gram ve 1 kilo olarak dünyaya gelen üçüz bebekler, özel bir hastanenin yeni doğan yoğun bakım ünitesine getirilerek özel tedavilerle hayatta kalmayı başardı. Tedavilerinin tamamlanmasının ardından üçüz bebeklerden ikisi ailesine teslim edildi.

“PREMATÜRE ÜÇÜZLERDE SOLUNUM SIKINTISI VARDI”

Özel Aritmi İnegöl Hastanesi Çocuk sağlığı ve Hastalıkları Uzman Hekimi Selahattin Saylık, Gürle bebeklerin 32. haftalıkken Şevket Yılmaz Hastanesi’nde dünyaya geldiğini belirterek, “28 günlük yeni doğan yoğun bakım sürecinde üçüzler prematüre bebeklerin yaşayabileceği sorunlarla mücadele ettiler. Yine prematüre bebeklerin en önemli problemlerinden biri olan solunum sıkıntısı üçüzlerimizde de mevcuttu.” dedi.

“ANNE SÜTÜ BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİYOR”

Üçüzlerin baştan beri anne sütüyle beslenmiş olmasının bağışıklık sistemini güçlendirdiğini ve enfeksiyonlara karşı en büyük koruyucu gücü olduğunu ifade eden Saylık, yaşaması mucize olarak görülen prematüre bebeklerin hayata deneyimli ve gönüllü sağlık personelin gayretleriyle tutunduğunu aktardı.

Saylık, “Tabi ki bebeklerimizin yaşama tutunma çabası ve ailesinin onun bu gayretine olan inancı, bu zorlu yolda en büyük yardımcımız oldu.” diye konuştu.

“İŞİMİZ HENÜZ BİTMEDİ”

Dr. Saylık, sözlerini şöyle sürdürdü: “İşimiz henüz bitmedi. Yaşatmak kadar sağlıklı ve fonksiyonel bir hayat sürmeleri de hedeflerimiz arasında olduğundan, bundan sonraki çabamız bebeklerimizi izlemek, sorunları erken fark edip doğru yönlendirmeler yaparak prematüreliğin zararlarını en aza indirmek olacaktır. Umarım hep birlikte Gürle bebeklerin daha güzel günlerine tanıklık ederiz.”


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.