Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

PlayStation Network ve Xbox Live’da erişim sıkıntısı

PlayStation Network ve Xbox Live’da erişim sıkıntısı

Sony ve Microsoft’un oyun konsollarına ait çevrim içi servislere erişimde son birkaç saattir sıkıntılar yaşanıyor. PlayStation Network ve Xbox Live’a erişilemediğine dair paylaşımlara dün akşam saatlerinden bu yana sosyal medyada sıklıkla rastlanıyor. Çevrim içi servislerde ara ara bu tarz kesintilerin yaşanması normal karşılansa da, pek çok yeni PS4 ve Xbox One’ın kutudan çıktığı Noel gününde ortaya çıkan erişim sıkıntısı ciddi bir problem olarak değerlendiriliyor.

Polygon’un haberinde, Lizard Squad adını taşıyan bir sanal korsan grubunun daha önceden Noel gününde PlayStation Network ve Xbox Live’a saldıracağı belirtiliyor. Grup yaşanan kesintilerin sorumluluğunu üstlense de, ne Sony’den ne de Microsoft’tan yaşanan problemin kaynağına ilişkin bir açıklama geldi. Lizard Squad’dan gelen son açıklamada PlayStation Network ve Xbox Live’a gerçekleştirilen saldırıların sona erdiği belirtildi ve her iki servisin de saldırının etkilerini tamir etmeye çalıştığı öne sürüldü.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.