Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Periodontoloji

Dişleri ve dişetlerini destekleyen dokuları etkileyen iltihabi bir rahatsızlıktır. Toplumumuzda diseti rahatsızlığı fazlasıyla yaygın olarak görülmekte fakat bu konuda çok az bilgiye sahip olunduğu için geç fark edilmektedir.

Bu hastalık erken dönemde rahatsızlık vermeyebilir ama geç kalındığında diseti ve dişleri destekleyen alveol kemiğine geri dönüşümsüz zarar verebilir. Dişeti hastalığının belirtilerini şu şekilde sıralayabiliriz:

*Dişetinde kızarma ve şişme

*Kanama

*Dişetlerinde çekilme ve hassasiyet

*Diş sallanmaları, dişlerin yer değiştirmesi

*Ağızda kötü koku ve tat

Bu belirtiler olmadanda hastalık ileri safhalara ulaşabilir . Bunun için düzenli aralıklarla diş hekimine gitmek önemlidir. Günlük ağız bakımı ile problmler en az düzeye indirilebilir, tabi tamamen önlenemez. Kendi yaptığımız bakım ile temizlenemeyen bölgeler aralıklı olarak dişhekimi tarafından kontrol edilmeli ve temizlenmelidir.

Sağlıkla gülümsemek için şimdi sizde 4mevsim diş hastanesini ziyaret edebilirsiniz. Daha fazlası için www.4mevsimdis.com inceleyebilirsiniz.

Sağlıkla kalın hoşçakalın 🙂

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.