Pendik Diş Hekimleri

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Sağlıklı dişler, yaşam kalitesini arttırır. Diş veya ağız sağlığı; dişleriniz, diş etleriniz ve ağzınızla ilgilidir. Sağlıklı ağız, enfeksiyon, yara ve diş ve diş etleri ile ilgili diğer sorunların olmaması; genel sağlığınızın korunmasında önemlidir. İnanması zor olsa da, genel sağlığınız ve yaşam tarzı alışkanlıklarınız, ağız ve diş sağlığınıza etki edebilir. Buna örnek vermek gerekirse, yakın zaman önce yapılan bir araştırma obezite ve diş eti hastalıkları arasında olası bir ilişki olduğunu ileri sürmektedir.
Bütün bu ayrıntıların yanı sıra güzel ve sağlıklı dişlere sahip olan kişiler, güzel gülümsemesiyle iyi bir izlenim bırakır. Bu da kişilerin, özgüven eksikliğini yenmesine yardımcı olur.
Diş sağlığı ekibiniz, siz ve diş sağlığı hekimlerinizden oluşur. Birlikte, azalmış yaşam kalitesinden ve olası tıbbi komplikasyonlardan kaynaklanan pek çok diş sorununu önleyebilirsiniz.
*Düzenli diş temizliği için diş hekiminizi ziyaret edin. Temiz bir ağız harika hissettirir ve daha sağlıklı bir hayat tarzını benimsemenizde size yardımcı olabilir.
*Sigara içmeyi tetikleyici tüm unsurları ortadan kaldırın: sigara, çakmak ve kül tablası vb.
*Sigarayı bıraktıktan sonra canınızın çekmesini önlemek için sağlıklı yiyecekler tüketin. *Şekersiz sakız çiğnemek, sağlıklı atıştırmalıklar yemek ve su içmek canınızın sigara çekmesini önlemeye yardımcı olur.
*Canınızın sigara çekmesine neden olan şeylerin bir listesini yapın ve her biriyle nasıl başa çıkacağınızı planlayın. Bir planınız olması sizin güçlü ve dirençli olmanıza yardımcı olacaktır.
*Sigara içmeniz gerektiğini hissettiğinizde, dişlerinizi fırçalayın.
Daha sağlıklı dişlere kavuşmak için Pendik’te bulunan 4 Mevsim Diş Polikliniği’ni ziyaret edin. Pendik’de uzman diş hekimlerimizin uzman elleriyle sağlıklı gülüşlere kavuşun.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.