Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

PayPal ile telefon satışı

PayPal ile telefon satışı

Yeni ödeme yöntemi şimdilik sadece ABD ve İngiltere’de kullanılabiliyor.

Bugüne kadar satışlarında sadece kredi kartı kullanan Apple, PayPal desteği de sunmaya başladı. Buna göre şimdilik sadece İngiltere ve ABD’de yaşayanlar iPhone, iPad ya da Mac bilgisayar aldıklarında ödemelerini PayPal ile yapabilecekler. Yeni hizmetin diğer ülkelerde de kullanılıp kullanılmayacağı bilinmiyor.

 

(Al Jazeera) PayPal, uzun bir süredir iTunes ve iTunes App Store üzerinden ödeme yöntemi olarak kullanılıyordu. Ancak firmanın bilgisayar ve telefon/tablet satışlarında böyle bir seçenek tercihi yapılamıyordu. Yeni düzenleme ile bu ürünler de PayPal ödeme seçeneği ile satın alınabilir hale geldi.

Apple’ın kendi ödeme sistemi de var

Kısa bir süre önce kendi temazsız ödeme sistemi Apple Pay’i duyuran firma, bu yeni araçla PayPal ve benzeri sistemlere rakip oldu. Yapılan işbirliğinin her iki firmaya da kazanç getireceği düşünülse de benzer işler yapan PayPal ve Apple’ın uzun dönemde rekabet içinde olacağı öngörülüyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.