Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Patlayan şarj cihazı elini yaktı

Patlayan şarj cihazı elini yaktı1

Akıllı cihazların pil ömrünün gün boyu yetmemesi yüzünden özellikle son döneme popüler hale gelen taşınabilir şarj cihazlarını gece şarj ederken bir daha düşünün.

26 yaşındaki tıp öğrencisi Katy Emslie, şarj aletinin patlaması sonucu başlayan yangından sağ kurtuldu ancak yangına müdahale ettiği sırada yaralandı.

Şarj aletinin yatağın altına düştükten sonra patlayarak yangına sebep olduğunu belirten İngiliz öğrenci, panik halinde yangını söndürmek için ellerini kullanınca kendini ciddi şekilde yaraladı.

Yan odadaki annesinin yardımıyla yangının söndürülmesinin ardından talihsiz öğrenci hastaneye kaldırıldı, Emslie’nin elindeki yanıklar dışında ciddi bir durumunun olmadığı açıklandı.

Olayın ardından konuyla ilgili bir açıklama yayınlayan cihazın üretici firması ise, özür dileyerek konuyla ilgili şirket içi bir soruşturma başlatıldığını duyurdu.2

KAYNAK: NTV

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.