Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

PASTA YERİNE ET YE

PASTA YERİNE ET YE

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-11-08 05:23:33Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com¿Õÿ¡¹Íÿ©ÁÓÿ¶ÌÞÿ´ËÛÿ­ÄÓÿ©ÀÏÿ²ÇÖÿ°ÅÔÿ¬ÀÑÿ›¯Àÿ©ºÏÿ¸ÉÞÿþBÕrÆÐI;]g

Haşan bin Ali Askerî hapishânede bulunduğu sırada oruç tutardı. O iftar ettiği zaman diğer arkadaşları da onunla birlikte yemek yerlerdi. Ebû Hâşim de onunla birlikte oruç tutmaya başladı. Aradan bir müddet geçince zayıf düştü. Oradaki vazifeliden pasta istedi. Vazifelinin getirdiği pastayı alan Ebû Hâşim boş bir kenara çekilerek yedi. Daha sonra her zamanki bulunduğu topluluğun arasına döndü. O topluluktan hiç kimse Ebû Hâşim’in bir kenara çekilip yeyip içtiğini bilmiyordu. Haşan bin Ali Askerî hazretleri tebessüm ederek Ebû Hâşim’e döndü ve buyurdu ki: “Ey Ebû Hâşim! Senin yeyip içmende bir mahzûr yoktur. Kendini zayıf hissettiğin ve kuvvetlenmek istediğin zaman pasta yerine et ye. Çünkü pasta insanı kuvvetlendirmez.” Ebû Hâşim pasta yediğini kimsenin bilmediğini düşünerek, bunun Haşan bin Ali Aske- rî’nin kerâmeti olduğunu anladı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.