pariste kanlı saldırı

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Fransa’nın başkenti Paris’te 7 ayrı noktada terör saldırıları düzenlendi. En az 150 kişi hayatını kaybetti. 80’i ağır 200 yaralı var. Fransa Cumhurbaşkanı Hollande olağanüstü hal ilan etti.
14 Kasım 2015 07:30
Paris’te kanlı saldırılar: Çok sayıda ölü varPAYLAŞTWITTER

PaylaşTweetlePaylaşPaylaşGönder
Paris’in çeşitli noktalarında peş peşe 7 ayrı terör saldırısı meydana geldi. 150’den fazla kişinin öldüğü belirtiliyor. Saldırılarda 80’i ağır 200 kişi yaralandı. Fransa Cumhurbaşkanı Hollande yaptığı açıklamada ülkede olağanüstü hal ilan edildiğini duyurdu. Fransa’nın bütün sınırları ikinci bir emre kadar kapatıldı.

Hollande’dan saldırı sonrası önemli açıklama
Paris’teki kanlı saldırılardan İLK GÖRÜNTÜLER!
Silahlı saldırılar, 10. bölgedeki Charonne sokağı ve 11. bölgedeki Bataclan konser salonunda gerçekleşti. Görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre, 10. bölgedeki saldırıda otomobilden çıkan bir kişi, “La Belle Equipe” isimli restoranın bahçesindeki müşterileri otomatik tüfekle taradı.

Saldırılar sırasında el bombaları kullanıldığı da gelen haberler arasında.

KONSER SALONUNDA 118 ÖLÜ

Restorandaki saldırının hemen ardından, yine Paris’in doğusunda 11. bölgede yer alan Bataclan adlı konser salonunda da ateş açıldığı kaydedildi. Saldırganlar konser salonunda çok sayıda kişiyi rehin aldı. Polisin düzenlediği operasyonda 3 saldırgan üzerlerindeki bombaları patlattı, 1 saldırgan öldürüldü. Paris Belediyesi, konser salonunda 118 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Saldırı sırasında konser salonunda ünlü bir rock grubunun konseri vardı. Yaklaşık 1500 kişinin olduğu Bataclan konser salonuna saldıran silahlı kişiler; önce el bombaları attı, ardından da içeri girerek yüzlerce kişiyi rehin aldı. Üzerlerinde patlayıcı düzenekler olan saldırganlar, rehin aldıkları kişilerden birçoğunu öldürürken; onlarca kişi de terörle mücadele ekiplerinin düzenlediği operasyonla kurtarıldı.

Bataclan konser salonu, Ocak ayında terör saldırısına uğrayan karikatür dergisi Charlie Hebdo’nun eski ofisine sadece 200 metre uzaklıkta bulunuyor.

Cumhurbaşkanı François Hollande ve Başbakan Manuel Valls’in, en çok kaybın verildiği konser salonuna gitti. Hollande burada yaptığı açıklamada, saldırılara acımasızca karşılık verileceğini ifade etti.

‘STADE DE FRANCE YAKINLARINDA ÜÇ PATLAMA’

Fransa-Almanya Euro 2016 hazırlık maçının oynandığı Stade de France’ın çevresinde, biri giriş kapısında olmak üzere, üç patlama meydana geldiği aktarıldı. Patlamalara intihar bombacılarının sebep olduğu düşünülüyor.

Reuters’a konuşan bir görgü tanığı, intihar saldırılarından birinin, stadyumun hemen dışındaki bir fast food restoranının önünde gerçekleştiğini söyledi. Bu saldırılarda en az beş kişinin öldüğü bildirildi.

Patlamanın olduğu sırada stadyumda Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande da bulunuyordu. Hollande özel ekiplerce stattan uzaklaştırıldı. Stattaki izleyicilerin güvenlik gerekçesiyle çıkışlarına bir süre izin verilmedi.045837423640


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.