Oregon sahil kafesi, COVID-19 kuralları nedeniyle yaklaşık 18 bin dolar para cezasına çarptırıldı

FLORENCE – Oregon eyaleti, yetkililerin uyum görevlilerinin tehdit edildiğini söylediği bir soruşturmanın ardından işçileri kasten COVID-19’a maruz bıraktığı için bir Floransa restoranına yaklaşık 18.000 dolar para cezası verdi .

The Register-Guard’ın bildirdiğine göre , Oregon Mesleki Güvenlik ve Sağlık İdaresi Salı günü Yeni Mavi Tavuk için para cezasını açıkladı .

Eyalet soruşturmasına göre Little Brown Hen Café olarak iş yapan New Blue Hen, en az 26 Aralık’tan beri kapalı mekanda yemek yemeye izin veriyordu.

Eyalet haber bülteni, “İşletme, ‘aşırı riskli’ bir ilçede kapalı mekanda yemek yeme kapasitesini sıfıra düşüren bir halk sağlığı düzenini ihlal ettiğini bilmesine rağmen bunu yaptı,” dedi.

Restoran, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Devlete göre 4 Ocak’ta restoranla ilgili şikayetler bir teftişe yol açtı, “biri ateşli silah taşıyan birkaç kişi – işletmenin girişini engelledi ve uyum görevlilerini tehdit etti”.

Devlet, iki uyum görevlisi atadı ve her ikisinin de denetim sırasında kimliklerini belirlediklerini ve mal sahibiyle konuşmak istediklerini, bu noktada tehdit edildiklerini söyledi.

Yetkililer, girişteki kişilerin, çıkarken bağırarak arabalarına kadar onları takip ettiklerini söyledi.

Müfettişler, kapalı mekanda yemek yemenin görsel onayını verebildiler.

Oregon OSHA yöneticisi Michael Wood, “işverenlerin halk sağlığı önlemlerini göz ardı etmekte ısrar ettikleri durumlarda daha uygun bir caydırıcı etki sağlama ihtiyacını” yansıtmak için asgari cezanın iki katı olan 17.800 $ ‘lık ceza verdi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*