Oppo Find 7, 41 Nokia Lumia 1020’ye Karşı

Oppo Find 7, 41 Nokia Lumia 1020’ye Karşı

Çinli firmaların yükselişinden her zaman bahsediyoruz. Özellikle ZTE, Xiaomi, Huawei ve Oppo bu konuda oldukça başarılılar. Taklit edenden taklit edilene süren bu yolculukta Çinli firmalar hem tasarım hemde donanım anlamında büyük üreticileri oldukça zor durumlara düşürüyorlar.

Daha önceki yazımızda sizlere için dünyanın en hızlı telefonu Oppo Find 7’yi incelemiştik. Bu yazımızı halen okumadıysanız ve gözden kaşırdıysanız buraya tıklayarak okunma rekorları kıran bu haberimize bir göz atabilirsiniz. Oppo Find 7’yi farklı kılan en önemli özellik ise kamerasıydı. 

Oppo bir yazılım ile Find 7 aynı anda 13 megapiksellik 4 adet fotoğraf çekiyor ve bu yazılımla 4 fotoğraf birleştirilerek 8160×6120 piksellik bir fotoğraf elde ediliyordu. 

Hemen hemen aynı mantalitede çalışan Lumia 1020 ise 5 megapiksellik bir fotoğrafı sensörünün büyüklüğü sayesinde 41 megapiksel olarak bizlere sunabiliyordu.

Peki bu iki megapiksel devi telefonun fotoğraf karşılaştırmasının kazananı kim olacak? Biz teknolojioku.com olarak şu iyi bu iyi gibi bir yorumdan kaçınıyoruz ama şu anda sektörde en iyi fotoğrafı çeken (Galaxy K Zoom gelene kadar) 2 telefonun karşılaştırmasının kazananını sizin belirlemenizi istiyoruz. Son sayfada hangi telefonun daha iyi çekim yaptığı ile ilgili olan mini anketimize oy vermeyi unutmayın!.

kamera karşılaştırma testi.

Oppo Find 7

oppo

 

Lumia 1020

nokia

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*