On yıl önceki dergilerimle bugünküleri kıyasladığımda

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

On yıl önceki dergilerimle bugünküleri kıyasladığımda, biçim ve içerik yönünden neredeyse mükemmele ulaştığını görmek beni mutlu ediyor.

Yazıların hemen tümünün ilginç ve doyurucu olduğunu söyleyebilirim. Ancak, bir eğitimci olarak, psikoloji ve eğitim bilim konularının daha ağırlıklı olmasını görmek beni sevindirir. Ayrıca; “Zekasayar” için ayrılan bölümün genişletilmesi yararlı olur.

Okur isteklerinin belirlenmesi amacıyla, dergi ekinde bir anketin okuyucuya ulaştırılmasının yoğun istek gören konuların saptanmasında yardımcı olacağına inanıyorum.

Naci SARIMUSAOĞLU/TUNCELİ

Ben, Denizli İmam Hatip Lisesi altıncı sınıf öğrencisiyim. Bilim ve Teknik dergisini yeni almaya başladım. Bundan sonra da Allah-izin verirse almaya devam edeceğim.

Dergiyi çok sevdiğim için bir sayıyı okuduktan sora yeni sayının çıkmasını sabırsızlıklarbek- liyorum. Çünkü bu dergi sanki benim için hazırlanıyor. İstediğim konuların hemen hepsine temas ediliyor. Ancak ben, bu güzel dergide uzay araştırmalarına dayanan, uzaydaki yeni gelişmeler hakkında bilgi veren bir bölüm olmasını da çok isterdim.

Elinizde imkan varsa böyle bir çalışmanın gerçekleştirilmesini diler, bu önemli görevinizde başarılı olmanızı Yüce Allah’tan temenni ederim.

Mustafa DEMİRCAN/DENİZLİ

Ben İsparta’dan, 40. piyade Alayı, 106-120 mm Havan Çavuş Talimgah Bölüğü’nde vatani

görevimi yapmakta olan bir askerim. Ocak sayınızdan başlayarak “ilettikleriniz” diye bir köşe ayırmanız çok iyi bir düşünce. Çünkü bu tür gelişmelerin dergi-okuyucu bütünleşmesini sağlayacağına ve kuvetlendireceğine inanıyorum.

Derginizi sivildeyken de uzunca zamanlar topladım. Askere geldiğimde bu alışkanlığımı bırakmayıp devam ettirdim’. Dergiyi okuduktan sonra koğuştaki diğer arkadaşlara veriyorum. Okumak için uykusuz kalanlar bile var.

Okuyucu olarak, bu tür girişimleri gönülden destekler, basın ve yayın hayatınızda başarılar dilerim.

Adnan ÖZTUNA/ISPARTA

Henüz 16 yaşında olmakla beraber, bilime, duyduğum hayranlık duygusunun ötesinde Bilim ve Teknik dergisi’yle tanışınca çalışmalarım hızlandı. Şimdi ise tek arzum her türlü çevresel ve sosyal imkanlardan yoksun bulunan bölgemizde yaşayan ben ve benim gibi arkadaşlara destek olunmasıdır.

Matematiğin 0.a=0 ilkesinin kullanı ¡mamasından kaynaklanan ve aşağıdaki eşitlik gibi şaşırtıcı bir biçimde sonuçlanan eşitliklere derginizde yer vermenizi dilerim. (XfO).


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.