Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » Öğretmen Eş Durumu Atamaları Ne Zaman (2015) Başvuru Tarihi, Şartları, Kılavuzu ve Gerekli Belgeler

Öğretmen Eş Durumu Atamaları Ne Zaman (2015) Başvuru Tarihi, Şartları, Kılavuzu ve Gerekli Belgeler

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Öğretmen Eş Durumu Atamaları Ne Zaman (2015) Başvuru Tarihi, Şartları, Kılavuzu ve Gerekli Belgele1

Milli Eğitim Bakanlığı kadrosunda yer alan öğretmenlerin 2015 özür grubu atamaları başlıyor. 1 Ay sürecek olan atama dönemimde öğretmenler eş durumdan dolayı atama başvurusunda bulanacaklar. Eş durumundan dolayı atama bekleyen öğretmenler; öğretmen eş durumu atamaları ne zaman, 2015 Öğretmen Eş Durumu Atamaları Başvuru Tarihi ne zaman, Öğretmen Eş Durumu Atamaları için gerekli belgeler nelerdir, Öğretmen eş durumu tayinleri ne zaman? konularını merak ettiler. Müjdeli haber MEB’den geldi. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın vermiş olduğu eşler ayrı kalmasın talimatı üzerine eş durumu atama başvuruları 11 Ağustos Salı itibarı ile başlıyor. Öğretmenlerin özür grubu atama başvurularında bir de müjdeli haber geldi. Daha önceki uygulamalarda eş durumu atamasında 3 yıl kesintisiz sigorta şartı bu yıl 2 yıla indirildi. Stajyer öğretmenler de eş durumu tayini için başvuruda bulunabilecekler. Öğretmen eş durumu atamaları ile ilgili detaylı bilgi ajanshaber.com sitemizde ve haberimizin detayında.
öğretmen eş atamaları ne zaman başlıyor

ÖĞRETMEN EŞ DURUMU ATAMALARI (TAYİNLERİ) VE BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR
Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalışan öğretmenlerin 2015 yılı için özür grubu eş durumu atama başvuruları bugün başlıyor. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın verdiği öğretmen eşler ayrı kalmaması için talimatı ile özür grubu atamaları 11 Ağustos Salı günü başlıyor.
2015 EŞ DURUMU ATAMA (TAYİN) KILAVUZU NE ZAMAN YAYINLANACAK
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapıalcak olan eş durumu tayin atamaları için başvuru kılavuzu henüz yayınlanmadı. Klavuız yayınlandığında ajanshaber.com sitemziden takip edebilirsiniz.
2015 ÖĞRETMEN EŞ DURUMU TAYİN BAŞVURU VE ATAMA TARİHLERİ

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, geçtiğimiz günlerde NTV Canlı yayınına konuk olarak Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapacağı Öğretmen atamaları ve Eş Durumu atamaları hakkında takvimi açıkladı. Bu göre;
37 Bin Öğretmen Atamasının 31 Ağustos’ta İlan Edilecek
Eş durumu öğretmen atamalarının 11 Ağustos’ta ilan edileceğini ve 25-28 Ağustos tarihleri arasında 2 kademeli olarak yapılacağını ifade etti.
2014 Ağustos ayında atanan öğretmenlerin adaylığının kaldırılması için yönetmeliğe,” 13 Ekim 2015 itibariyle stajyerliği kalkanlar atanabilir “diye ibare koyacaklarını ve yazılı sınavını 13 Ekim 2015 tarihinde yapılacağını söyledi
Eş özründe 2 yıl şartı arayacağız. Bakanlar Kurulu kararını bekliyoruz. Aday öğretmenler de özür grubunda başvurabilecek.
MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, 2. iller arası nakli yapılsın yönündeki taleplerin, takvim sıkışıklığından dolayı yapılamayacağını söyledi.
Etiket: öğretmen eş durumu atama başvurusu ne zaman, öğretmen eş durumu tayinleri, öğretmen eş durumu atamaları 2015, öğretmen eş durumu atama şartları, öğretmen eş durumu atamaları gerekli belgeler, eş durumu atama kılavuzu ne zaman yayınlanacak
KAYNAK: Ajans Haber


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.