Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Öğretmen Atamaları başvuru tarihi belli oldu

Öğretmen Atamaları başvuru tarihi belli oldu

Öğretmen atamaları için yapılacak başvuruların tarihi belli oldu. MEB İK genel müdürü, öğretmen atamaları başvuru tarihini açıkladı. Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, “Öğretmen atamaları için başvurular, 31 Ağustos’ta alınmaya başlanacak, 4 Eylül’de sona erecek. Öğretmen atamalarını da 7 Eylül’de yapacağız” dedi.

Aydoğdu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ağustos ayında 37 bin öğretmen ataması gerçekleştireceklerini belirterek, “Öğretmen atamaları için başvurular, 31 Ağustos’ta alınmaya başlanacak, 4 Eylül’de sona erecek. Öğretmen atamalarını da 7 Eylül’de yapacağız” diye konuştu. Öğretmen Atamaları başvuruları 31 Ağustos – 4 Eylül’de yapılacak. Öğretmen Atamaları 7 Eylül’de belli olacak.

ÖĞRETMEN ATAMALARI BRANŞ DAĞILIMI

Atamalara ilişkin branş dağılımın da ağustosun üçüncü haftası açıklanacağını ifade eden Aydoğdu, en fazla, İngilizce, din kültürü ve ahlak bilgisi, özel eğitim sınıf öğretmenliği, rehberlik, ilköğretim matematik, beden eğitimi, Türkçe, okul öncesi öğretmenliği, fen bilgisi ve teknoloji alanlarında öğretmen ihtiyacı bulunduğunu kaydetti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.