Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

OFİS KOLTUKLARI

Eğer bir ofis çalışanı iseniz dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan biri koltuk seçiminizdir. Yanlış bir koltuk seçimi kişide duruş bozukluklarına neden olabilir. Bu neden seçtiğiniz koltuğun ergonomik açıdan rahat olmasına dikkat etmelisiniz.

Ofisiniz hem dinlenebileceğiniz hem de verimli bir şekilde çalışabileceğiniz bir ortama sahip olmalıdır. Bunun için de ilk olarak ofis koltuğunuzun normal bir koltuk veya misafir koltuğundan çok daha farklı ergonomik özelliklere sahip olması gerekmektedir.

Ofis koltuğunuzun yüksekliğini vücudunuza uygun olarak ayarlamanız gerekmektedir. Ortalama boyutlarda bir insanı düşünecek olursak ofis sandalyenizin oturma yeri yaklaşık olarak 40-50 cm yüksekliğinde olmalıdır. Koltuk seçiminizi yaparken yükseklik ayarının nasıl yapıldığına ve de ayarladığınız yüksekliğin ne kadar süre sabit kalıp kalmadığına dikkat etmelisiniz.

Oturma pozisyonunuzun doğru olması için sırtınızın koltuğa tam olarak temas etmesi gerekir. Ve ofis koltuğunuzun omurganın ‘S’ şekli korunmalıdır. Ofis koltuğu seçerken en çok dikkat etmeniz gereken yer oturma yerleridir. Çünkü ofiste gün içerisinde zamanınızın çoğunu koltuğun oturma yerinin üzerinde geçirirsiniz. Bu nedenle oturma yerinin farklı özelliklere sahip olması gerekir.

Nehir Ofis Mobilya’da ürünler hem çok kaliteli olmakta hem de uygun fiyatlardadır.

Ofis koltukları konusunda yardıma ihtiyacınız var ise alanında uzman destek ekibi bulunan Nehir Ofis Mobilyaları ile iletişime geçerek ofis koltukları ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilir ve kendiniz için en uygun ofis koltuğunu seçebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.