‘O uçakta Bin Ladin’in üvey annesi ve kız kardeşi de öldü’

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

‘O uçakta Bin Ladin’in üvey annesi ve kız kardeşi de öldü’27982336

İngiltere’nin güneyinde özel bir uçağın araba pazarına düşmesi sonucu dört kişinin hayatını kaybettiği kazada, El Kaide’nin öldürülen lideri Usame bin Ladin’in üvey annesi ve kız kardeşinin de hayatını kaybettiği öne sürüldü.

Britanya’daki Suudi Arabistan Büyükelçiliği, Bin Ladin’in aile üyelerinin de, Yateley’deki Blackbushe Airport yakınlarında iniş sırasında düşen uçakta olduğunu belirtti.

Büyükelçi Prens Muhammed bin Navaf El Suud, Twitter’dan yaptığı açıklamada, Bin Ladin ailesine başsağlığı dileklerini iletti ve kazayı İngiliz yetkililerle birlikte araştırdıklarını belirtti.

Düşen Embraer Phenom 300 tipi uçağın, El Kaide’nin eski lideri Usama bin Ladin’in Suudi Arabistan’da yaşayan ailesine ait olan bir uçuş şirketine kayıtlı olduğu söyleniyor.

NBC News’in yakın bir aile dostlarına dayandırdığı habere göre; Bin Ladin’in üvey annesi Rajaa Hashim ve kız kardeşi Sana ile birlikte kayınbiraderi Zuhair Hashim uçaktaydı…
Hampshire’da düşen Embraer Phenom 300 tipi uçak, İtalya’nın Milano şehrinden kalktı.
Güney Doğu Ambulans Servisi, ülkenin güneyindeki Hampshire bölgesinde meydana gelen olayda, uçakta bulunan pilot ile üç yolcunun yaşamını yitirdiğini açıklandı.
Kazada pilot ile uçakta bulunan üç yolcu hayatını kaybetti.
İngiltere polisi kazaya ilişkin geniş çaplı soruşturma başlattı.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.