Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » O teröristin hikayesi: Amcası herşeyi anlattı!

O teröristin hikayesi: Amcası herşeyi anlattı!

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

O teröristin hikayesi: Amcası herşeyi anlattı!Ekran Alıntısı

Konsolosluk saldırısında yaralı ele geçirilen DHKP-C’li Hatice Aşık’ı, Afyonkarahisar’daki amcası Ömer Aşık anlattı.
DHKP-C üyesi 51 yaşındaki Hatice Aşık’ın olduğunun ortaya çıkması, memleketi Afyonkarahisar’ın Sultandağı İlçesi’ne bağlı Kırca Köyü’nde herksi şoke etti.

Kardeşiyle küs olmaları nedeniyle yeğenleriyle de 30 yıldır görüşmediğini kaydeden amca Ömer Aşık, yeğeni Hatice’nin, DHKP-C’ye örgütüne girişiyle ilgili şunları söyledi:

“BİR GECE TANIMADIĞI ADAMLAR KAPIYA GELİP…”

“Okuyup, Ankara Hacettepe Tıp Fakültesi ameliyathane hemşiresi oldu. Bir gece yarısı hiç tanımadığı bir kişi gelip ‘Bize sargı bezi ilaç vereceksin, vermezsen anneni, babanı, kardeşlerini öldüreceğiz’ demiş. Korkusundan ilaç ve sargı bezlerini vermiş. Bir hafta sonra aynı kişiler yine gelip isteklerde bulunmuş. Korkuyla yine isteklerini yapınca, doktor malzemelerin azaldığını fark etmiş. Doktor ‘Bu sargı bezlerini, ilaçları çalan mı var, satıyor musun’ diye sorunca, suç ortağı olarak yargılanmaktan korkup teröristlerle gitmiş.”

“BABASIYLA GÖRÜŞMEYİ KABUL ETMEMİŞ”

Hatice Aşık’ın hapisten çıktıktan sonra yeniden saldırıya karışmasına bir anlam veremediğini anlatan amca, yeğeninin hapiste babasıyla da görüşmediğini aktardı. Hatice Aşık’ın birinci derece yakınları ile hiç bir irtibatı olmadığını belirten Ömer Aşık, şöyle konuştu:

“15 yıl cezaevinde yattı. Kütahya’da cezaevinde kalırken, babası görüşmeye gitmiş. Kız görüşmeyi kabul etmemiş. ‘Benim ailem yok’ demiş. Babası 2, annesi 4 yıl önce vefat etti. Hapisten çıkıp yine olaylara karıştığını duyduk. Sonra yine cezaevine gönderilip 2.5 yıl daha yatmış. Yeni saldırıyı da bugün duydum. Keşke vatana millete faydalı biri olsa, bu olaylara karışmasaydı.”

Hatice Aşık’ı en son ilkokul öğrencisiyken gördüğünü dile getiren Ömer Aşık, “Köyle bir alakaları yoktu. Biz de küs olduğumuz babalarıyla bile hiçbir zaman biraraya gelmedik” dedi


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.