Nissan Juke

 

nissan-jukNissan Juke farklılık arayanlar için en ideal seçeneklerden biri. Kadın sürücülere hitap eden bir yapıya sahip olması da onun artılarından. Bu otomobili uzun bir süredir kullanmak istiyordum ve işte şimdi karşımda duruyor.
GÜLÜMSÜYOR GİBİ Görünüm konusunda onu oldukça sevimli buluyorum. Özellikle farlarının tasarımı sayesinde sevimli bir ifadesi var. Onu tam karşıma alıp baktığım zaman bana gülümseyen gözlerle baktığını görüyorum. Alt tarafta kullanılan büyük farları iyi yapılmış bir makyajı andırıyor. Sivri farlarıysa ben buradayım demek için düşünülmüş bir detay gibi. Havalandırma ızgarasının tasarımı gülümseyen bir ağzı andırırken, bu bölümde çok da sevimli olmayayım, bu bölümde biraz sert makyaj daha iyi olur demiş gibi. Çamurlukların şişkin yapısı sayesinde de dinamik forma gönderme yapıyor.
RENKLERİ İDDİALI Bu araçta en çok dikkatimi çeken kullanılan iddialı renk seçenekleri. Zevkime göre fuke’u farklı renk seçenekleri altında satın alma şansı sunuluyor. Test otomobilinde kullanılan rengi de çok sevdim. Yollara yakışan, kibar ve zarif bir renk seçeneği olmuş. Elbette en çok karşıma çıkan sarı renk altında da onu tercih edebilirim. Eğer ki iddialı olmak istiyorsam.
İÇ MEKAN SADE KALMIŞ Yaşam alanı tasarımı konusunda da farklı görünen bir karakteri var. Ama bu bölümde biraz hayal kırıklığı yaşadığımı söylemeden geçemeyeceğim. Orta konsol ve kapı içlerinin renklendirilmiş versiyonlarını daha çok tercih ederdim. Test otomobilinde olduğu gibi daha sade ve siyah renklerin yoğun olduğu bir şekilde satın alırsanız sanki tüm karakteri bozulacakmış gibi geliyor. Bazı kumanda elemanlarını kullanma konusunda da ince parmaklarım olmasma rağmen sıkıntı yaşadım.

nissan-jukee
USB girişinin daha rahat kullanılabilecek bir yerde olmasını da tercih ederdim.
EKONOMİK MOTOR Juke’un motor kaputunun altında yatan dizel ünite ekonomik tüketim sonuçlarına imza atıyor. Yaptığım kullanımlar sırasında neredeyse hiç akaryakıt istasyonuna uğrama gibi bir durum yaşamadım desem yeridir. Yakıt deposunun yerini unutma konusunda ön plana çıkan araçlardan biri oldu. Bunun yanında performans açısından da şehir içi kullanımları sırasında istediğimi çok rahat aldım. Zaman zaman manuel vitesin yollarını bulma konusunda sıkıntı yaşasam bile bu önemli bir sorun olarak notlarım arasında yer almadı. Dizel motorun sesinin yaşam alanına biraz fazla yansıyor olması ise dış tasarımında büyülendiğim araçta kendime gelmemi sağladı. Biraz daha sessiz bir çalışma karakterine sahip olsa çizgileriyle etkilendiğim tasarım rüyasını çok daha iyi bir şekilde yaşayabilirdim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.