Nefrite Ne İyi Gelir

Nefrite Ne İyi Gelir bobreginden-45-santimetrelik-tas-cikartildi-1454321120

Tanımı: (Nefrit) Kelime anlamı olarak, nefrit böbreğin iltahabı demektir. Nefretin bir benzeri de Bright hastalığıdır.
Ama genel bir sınıflandırma yaparsak akut nefrit, kronik nefrit, piyelonefrit ve nefrotik sendromu olarak ayrılabilir.
Akut Nefrit: Eskiden kızıl hastalığına neden olan bir mikrobun enfeksiyonlarından sonra ortaya çıkardı.

Bu mikrop sadece boğaz ağrısı ve iltihabına neden olmaktadır. İşte bu tür bir boğaz hastalığından bir müddet sonra böbreklerde bazı bileşimlerin birikmesi sonucu ortaya akut nefrit çıkar.
Kanlı idrar, yüz ve bacakların şişmesi, ense ve baş ağrısı, kan basıncının yükselmesiyle ortaya çıkan bu hastalık ilerledikçe nefes darlığı, öksürük ve bazen bulantı ve kusma görülür. İdrar yapımı azalır.

Öneriler:  Bri çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış iki çay kaşığı sinir otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülüp içilir. Günde 3 kere tekrarlanmalıdır.

 1.   Bir litre suyun içine iki çorba kaşığı papatya çiçeği katılıp kaynatılırken, diğer bir kapta yarı kilo kereviz kaynatılıp her ikisi de ayrı ayrı süzülür. Günde üç öğün yarımşar bardak her ikisinden de içilir.
 2.   Bir su bardağı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir tatlı kaşığı mısır püskülü katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra içilir. Günde üç öğün tekrarlanır.
 3.    Bir litre suyun içine ince kıyılmış iki yemek kaşığı ekşi yonca katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek sabah ve akşam olmak üzere günde iki su bardağı soğuk olarak içilir.
 4.    Bir litre suyun içine iki avuç kiraz sapı ve bir kahve fincanı arpa katılıp kaynatıldıktan sonra süzülerek günde üç öğün birer kahve fincanı içilir.
 5.    Bir su bardağı kaynar suyun içine ince kıyılmış iki çay kaşığı acı pelin katılıp demlenmesi için kısa bi süre beklendikten sonra içilir. Günde üç öğün tekrarlanır.
 6. Bir bardak kaynar suyun içine bir çay kaşığı altınbaşak otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra içilir.
 7.    Bir bardak kaynar suyun içine iki çay kaşığı kekik katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra içilir.
 8.    Beş litrelik bir kova dolusu atkuyruğu bir gece soğuk suda bırakıldıktan sonra kaynatılıp banyo suyuna ilave edilir. 20 dakika kadar oturulan sudan çıkıldığında kurulanmamalı bir bornoza sarılıp sıcak bir yorganın altına girilmelidir.  Akut böbrek iltahabında kesinlikle kullanılmamalıdır.
 9.    Bir litre suyun içine havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan birer çorba kaşığı gülhatmi çiçeği ve silme bir yemek kaşığı çoban kesesi katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek ve bir tatlı kaşığı süzme bal karıştırılıp günde üç öğün aç karnına içilir.
 10.     Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir çorba kaşığı keçi sakalı katılıp kaynatıldıktan sonra süzülüp iki çorba kaşığı süzme bal ilavesiyle günde üç öğün birer su bardağı içilir.
 11.    Bir litre suyun içine bir çorba kaşığı dövülerek toz haline getirilmiş huş ağacı yaprakları ve tohumu katılıp kaynatıldıktan sonra süzülerek soğuk halde günde üç öğün birer bardak içilir.
 12.    Bir litre suyun içine ince kıyılmış yarım kilo marul katılıp kaynatıldıktan sonra süzülerek günde üç öğün birer su bardağı içilir.
 13.      Bir su bardağı kaynar suyun içine birer çay kaşığı altınbaşak otu, yoğurt otu ve sarı ballıbaba katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklenip süzülerek içilir.
 14.   Havanda dövülerek toz haline getirilen bir tatlı kaşığı ardıç tohumu bir yemek kaşığı süzme bal ile birlikte karıştırılıp yenilir.
 15.   Bir litre suyun içine bir çorba kaşığı dolusu ayrık otu katılıp kaynatıldıktan sonra süzülerek sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.
 16.   Bir bardak soğuk suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı eğir kökü katılıp 12 saat bekletilir. Ertesinde su bardağı kaynar bir suyun içine bırakılıp ılımasının ardından içilir.
 17.   Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir çorba kaşığı andız otu katılıp kaynatıldıktan sonra süzülerek günde üç öğün birer su bardağı içilir.
 18. Bir fincan kaynar suyun içine bir çay kaşığı ısırgan otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir.
 19.   Bir fincan kaynar suyun içine bir çay kaşığı koyun otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendiktens onra süzülerek içilir.
 20.   Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir çorba kaşığı okaliptüs yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer su bardağı içilir.
 21.   Bir fincan kaynar suyun içine bir çay kaşığı küçük çiçekli yakı otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülüp sabahları kahvaltıdan önce ve akşamları yatarken birer fincan içilir.
 22.   Bir litre suyun içine iki çorba kaşığı yulaf katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek gün içinde aralıklarla tüketilir.
 23.   Bir litre suyun içine bir avuç temzilenmiş maydanoz katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün yemeklerden önce içilir.
 24.   Bir litre suyun içine bir çorba kaşığı dövülerek toz haline getirilmiş huş ağacı yaprakları ve tohumu katılıp kaynatıldıktan sonra süzülerek soğuk halde günde üç öğün birer bardak içilir.
 25.   Havanda dövülerek toz haline getirilen bir tatlı kaşığı tere tohumu bir yemek kaşığı süzme bal ilebirlikte karıştırılıp yenilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.