Naklen uzay

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

HERKESİ cezbeden uzay, önceki gece ekranlardan evimize geldi. Hem de canlı yayınla. National Geographic kanalı, bir ‘ilk’e imza atarak NASA astronotlarını uzay canlı yayınıyla ekranlara getirdi. Houstan’daki Görev Merkezi’ne canlı erişim sağlandı; özel hazırlanan HD kameralar, ilk kez gerçek zamanlı olarak dünyanın uzaydan çekilen muhteşem ve akıl almaz görüntülerini ekrana taşıdı.

170 ÜLKE TANIKLIK ETTİ
Saatte yaklaşık 27.350 km yol alan Uluslararası Uzay İstasyonu, her 90 dakikada dünyanın yörüngesinde tam bir tur attı. 170 ülke canlı yayın saatinde ekrana kilitlendi. Uzayı canlı izlemenin mutluluğunu yaşayanlar, aynı zamanda uzaydan dünyanın görüntüsünü de seyrederek, bu tarihi olaya tanıklık etti.

KAMERA ARKASI DA GÖSTERİLDİ
90 dakikalık canlı yayında astronotlar Rick Mastracchio ve Koichi Wakata Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki yaşamın kamera arkasını da gösterdi. ‘Uzaydan Canlı Yayın’ isimli nefes kesici prgram, ülkemizde de izlendi. Astronotlar, canlı yayın esnasında, yolculukları boyunca nasıl sağlıklı kaldıklarını da anlattı. Özel yiyeceklerle beslenen astronotlar, dengeli bir diyet programı uyguluyor. Ayrıca kas
ve kemik yoğunluğu için de egzersiz yapıyor.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.