NABIZ DÜŞÜKLÜĞÜNE BİTKİSEL ÇÖZÜM

NABIZ DÜŞÜKLÜĞÜnabiz-dusuklugu

Nabız olarak değerlendirilen nitelikler kalp atışı hızı denir.
Bu hız cinsiyet yaş fiziksel ve duygusal duruma bağlı olabilmektedir.İlaç kullanımına hatta havanın sıcaklığına bağlı bile olabilir.
Sağlıklı bir bireyde 10 dakikalık bir istirahatin ardından 60 ila 100 çoçuklarda ise 70 ile 100 arasında olabilmektedir.

kalp hızının 60 altında olmasına bradikardi yavaş nabız 100 ve üzerinde olması taşikardi hızlı nabız denmektedir.

Nabız düşüklüğünde his edilen bulgular.
Baş dönmesi
Halsizlik
Nefes Darlığı
Göğüs darlığı
Bayılma
Kafa karışıklığı veya hafıza sorunları
Çabuk yorulma
Ökse otu, nabzı yükseltmede faydalı bir ilâçtır. Ancak bu ot hek kim müsaadesi ile kullanılır. Bu ot en nazik organlarımıza tesir eder

Bahar dönemlerinde sarı papatya ve sarı kantoron  demlenip yudum yudum ılık olarak içilerek yüksek tansiyon düşürülür. Ayrıca atalardan bilinen özellik hatta hastanelerde kullanılır doğal hap olarak bilin sarmsağın iğne ucu ile delinerek mideye yutulması sayesinde tansiyon düşüklüğü sağlanılmaktadır.

Nabız çarpıntısı ceken biri olarak nefes kesen hayat fonksiyonlarını engelleyen bil hal.

Nabız düşüklüğüde  halsizlik gözde kararma meydana getirebilir.

Kalbinizi sağlıklı tutmak istiyorsanız , genellikle üç şey yaparsınız: besleyici yiyecekler seçin, aktif kalın ve sigara içmek gibi kötü alışkanlıkları atın .

Ancak kalbinize ekstra bir destek vermenin daha hızlı bir yolu var mı? Dijital cihazınızı kaydırın veya TV’yi açın, kalbinizi iyileştirebilecek ve daha uzun yaşamanıza yardımcı olabilecek doğal ilaçlar için reklamdan sonra reklam göreceksiniz . Ama çalışıyorlar mı? Kalp doktorları ve eczacılardan oluşan bir panel, bazı yaygın bitkisel takviyeleri inceler ve hangilerinin işe yaradığını ve hangilerinin sadece hype olduğunu söyler.

Sarımsak
Sarımsak yüzyıllardır kalp sağlığını ve diğer şeyleri arttırmak için kullanılmaktadır . Ezdiğinizde, allisin adı verilen bir bileşik bırakırsınız. Sarımsaklara kokmuş kokusu veren şey budur. Bilim adamları arterlerinizin esnek kalmasına yardımcı olduğunu ve kan akışının daha iyi olmasını sağlar. 4 Pillars of Health: Kalp Hastalığı yazarı RPh, David Foreman, “Sarımsak ve kardiyovasküler sağlığa faydası hakkında çok sayıda iyi belgelenmiş çalışma var” diyor . ” Kolesterol , tansiyon ve iltihabı azaltmaya yardımcı olur. Bu kombine etki hem kalp krizi hem de felç riskini azaltmaya yardımcı olabilir .”

kalp-damar sistemi faaliyetinin önemli göstergelerinden biridir. Arterlerin yüzünde ve yüzeyinde test edilir. Genellikle nabız radyal arterde kontrol edilir. Sabah yemekten önce nabzınızı kontrol etmeniz önerilir. 

Hasta sakin kalmalı ve işlem sırasında konuşmamalıdır.

kuralı:

  1. Hastayı rahat ve rahat bir pozisyonda oturtun veya gerin.
  2. En iyi kullanılan darbeyi belirleyin. El uzatılmalıdır.
  3. II, III ve IV parmaklarınızı elinizin en dar konumuna – önkoldan hemen önce, başparmağınızın tabanına yerleştirin.
  4. Parmak uçlarınızla arteri küçük kemiğe sıkın ve nabzı destekleyin
  5. 30 saniyelik kısayolları sayın ve iki kez dokunun
  6. Nabız palpe edilemezse, vurgular 60 saniye sayılmalıdır

Normalde, sağlıklı bir kişinin nabzı dakikada 60-80 atımdır. Dakikada 85-90 atımdaki artmış nabız hızına taşikardi denir. Dakikada 60 vuruştan daha az olan nabza bradikardi denir. Nabız eksikliğine asistol denir.

Vücut ısısını 1 ° C arttırmak, nabzın 8 ila 10 atım artmasına neden olur. 

Nabız ritmi, nabız dalgaları arasındaki aralıkla tanımlanır:

– eşit aralık – nabız ritmiktir (doğru)

– düzensiz aralık – nabız aritmik (yanlış) 

Bir ambulans çağrıldığında : nabız hızı 60’dan düşük ve 100’ün üstünde ve inme durumunda. 

Rate this post
Rate this post

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*